$
שווקי חו"ל

עקב תוצאות חלשות: מנכ"ל אלטיס פרש, דרהי שב לנשיאות החברה

חברת התקשורת בבעלות פטריק דרהי הודיעה כי מישל קומב עזב את תפקידו, והוא יוחלף ביו"ר ומנכ"ל אלטיס USA, דקסטר גואי, שימשיך במקביל בתפקידיו הנוכחיים; המהלך - בעקבות ביצועי החברה באירופה וחששות המשקיעים בנוגע לתשלום האג"ח

שירות כלכליסט 18:3410.11.17

חברת התקשורת אלטיס בבעלות פטריק דרהי הודיעה כי המנכ"ל מישל קומב פרש מתפקידו במסגרת חילופים בהנהלה, ודרהי עצמו ישוב לתפקיד נשיא החברה לאחר שכבר פרש ממנו ב-2016. קומב יוחלף ביו"ר ומנכ"ל אלטיס USA, דקסטר גואי, שימשיך בתפקידיו הנוכחיים. בעקבות כך יורדת מניית אלטיס הנסחרת באמסטרדם ב-1.7%, אך מניית אלטיס הנסחרת בארה"ב עולה ב-1%. 

 

 

 

המהלך מתבצע בעקבות תוצאות חלשות שרשמה החברה באירופה וספקות שהעלו המשקיעים בנוגע לאסטרטגיה הניהולית שלה. המשקיעים חוששים גם שהחברה בעלת המינוף הגבוה לא תוכל לעמוד בתשלום האג"ח בסביבה של ריבית עולה. החברה, המחזיקה גם ב-HOT הישראלית, מסרה כי "ההנהלה והמבנה החדשים מיועדים ליישם בצורה יעילה יותר את האסטרטגיה של אלטיס, להגביר את אחריות הדרג הניהולי ולשפר את התפקוד הביצועי והפיננסי".

פטריק דרהי פטריק דרהי צילום: רמי זרנגר

 

היקף החוב של אלטיס עמד בסוף הרבעון השלישי על קרוב ל-50 מיליארד יורו, ומנייתה איבדה שליש מערכה לאחר שהחברה הכריזה בראשית החודש שאיבדה 75 אלף לקוחות בפס הרחב בצרפת - השוק הגדול ביותר שלה.

 

 קומב מונה לתפקיד סמנכ"ל התפעול של אלטיס ב-2015 לאחר שעזב את יצרנית ציוד התקשורת אלקטל-לוסנט לקראת ההשתלטות שביצעה על נוקיה הפינית. שנה לאחר מכן מונה למנכ"ל במקום גואי כדי שהאחרון יוכל להפוך למנהל החברה בארה"ב.

 

אלטיס מסרה כי המבנה החדש "תואם בצורה מלאה יותר את האינטרסים של המייסדים והמנהלים של החברה".

 

 

 

דרהי, המחזיק באזרחויות של ישראל וצרפת, שולט ב-31.1% מהחברה, וגואי הוא בעל המניות העשירי בגודלו באלטיס - 0.75%.

 

 החברה גם הודיעה על מינוי דניס אוקהויסן כמנכ"ל אלטיס באירופה במקביל לתפקידו כסמנכ"ל הכספים הראשי של אלטיס. אלן ווייל, מנהל יחידת SFR Media של אלטיס, מונה ליו"ר ומנכ"ל קבוצת SFR וכן לסמנכ"ל התפעול של אלטיס מדיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x