• תפריט
מט"ח וסחורות

הביטקוין צונח מתחת ל-7,000 דולר, הביטקוין קאש מזנק ב-30%

המשקיעים נוהרים לביטקוין קאש לאחר ששלשום בוטלה הצעה לבצע שדרוג במערכת הביטקוין, שהיה אמור להגביר את קצב המסחר במטבע הווירטואלי

שירות כלכליסט 19:1110.11.17

הביטקוין, שנחשב למטבע הווירטואלי המוביל בעולם, יורד היום (ו') מתחת לרף 7,000 הדולרים - לרמתו הנמוכה ביותר מאז ראשית נובמבר. המטבע כבר איבד 5% לרמה של 6,795 דולר, ועתה נחלשות הירידות מעט - ל-4%. במקביל, המשקיעים נוהרים לביטקוין קאש (bitcoin cash) שהתפצל ממנו, והוא עולה ב-30% לרמתו הגבוהה מאז 20 באוגוסט - 812 דולר. באותו חודש התבצע הפיצול לאחר שקבוצה של משקיעים ביקשו לבצע שדרוג בו באופן שיגביר את קצב ביצוע העסקאות. 

 

 

 

לפי הערכות, הסיבה לנפילה בביטקוין ולזינוק בביטקוין קאש נובעת מכך ששלשום בוטלה הצעה לבצע שדרוג במערכת הביטקוין. מדובר בתוכנית SegWit2x, שזכתה לתמיכת מפתחים והיתה אמורה להגביר את קצב המסחר במטבע הווירטואלי. עם זאת, היקף התמיכה בתוכנית לא היה מספק והיא בוטלה. המטבע הגיע באותו יום לשיא של כמעט 7,900 דולר, אך אז נחלש לרמה של 6,822

 

 צילום: שאטרסטוק

.

"ניתן לראות משקיעים שנעים הלוך ושוב בין שני המטבעות תלוי בהערכות שלהם בנוגע לקטליזטור (לעליות) בטווח הקרוב", כך אמר כריס בורניסק, שחיבר ספר הדרכה בנוגע להשקעות בביטקוין. לדברי ג'ושואה ריימונד מחברת XTB שהתראיין לאתר ביזנס אינסיידר, "העיכוב במערכת Segwit2x פגע באמון בקרב קהילת המשקיעים בביטקוין בכל הנוגע למציאת פתרון להאצת תהליך ההפקה האיטי של המטבע. האמון במהירות במהירות ביצוע העסקאות בביטקוין הידרדר משמעותית בחודשים האחרונים. העסקאות בביטקוין קאש מהירות הרבה יותר, ואנו רואים יציאה מהשקעות בביטקוין לטובתו".

 

בעת ביצוע הפיצול, המשקיעים זכו לרווחים זהים גם מהמטבע המפוצל, אך מחלוקות בנוגע להצעות השדרוג יצרו אי ודאות באשר לעתיד הביטקוין. עם זאת, סוחרים מסוימים רכשו אותו כהכנה לפיצולים עתידיים ואפשרות לעלייה במטבע זה בעקבות כך. 

 

 

הביטקוין נוטה להתאושש במהירות מירידות והוא הכפיל את שוויו פי שבעה מראשית השנה. גם בורסת CME, המפעילה אופציות וחוזים עתידיים, הכריזה כי היא מתכוונת להשיק חוזים על המטבע עד סוף השנה זאת לנוכח התגברות העניין מצד משקיעים מוסדיים.

 

מטבע וירטואלי נוסף - האת'ר - יורד ב-4% לרמה של 307 דולר, לאחר שאתמול הגיע לשיא של חודש.

לכתבות נוספות בנושא שוק ההון

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x