• תפריט
בורסת ת"א

הסכם הפשרה נחתם: אינרום תוכל להמשיך ולהשתמש במותג איטונג

על פי הסכם שנחתם עם קסלה, בעלת המותג הגרמנית, אינרום תשלם סכום חד פעמי ומיידי של 6.5 מיליון שקל ותקבל את הזכות להשתמש בסימן המסחרי עד סוף 2025

אורן פרוינד 10:5608.11.17

ההסכם נחתם - מותג איטונג יישאר איתנו, לפחות עוד 10 שנים: לאחר מאבק ממושך של שנתיים חתמה אינרום עם בעלת המותג, חברת קסלה הגרמנית (Xella), על הסכם פשרה שיאפשר לה את המשך השימוש. החתימה מגיעה בהמשךלהסכם עקרונות שנחתם בין הצדדים ביולי השנה.

על פי הסכם הפשרה, חברת איטונג מקבוצת אינרום תמשיך להשתמש במותג במוצריה השונים עד לסוף שנת 2025, תמורת תשלום מיידי וחד פעמי של 1.6 מיליון יורו (6.5 מיליון שקל). ההסכם הוא ל-10 שנים והוא נכנס לתוקף רטרואקטיבית ב-1 בינואר 2016. במקביל נקבעו הסדרים בדבר האפשרויות להארכת תקופת ההסכם.

 

אינרום תעשיות בניה שבשליטת קרן פימי - והמנוהלת על ידי אלדד בן משה - פועלת בישראל באמצעות החברות הבנות איטונג, נירלט, וכרמית מיסטר פיקס. בדצמבר 2015 הודיעה קסלה לחברה הישראלית כי היא אינה מאשרת לה לעשות שימוש בשם המסחרי שהפך למילה נרדפת לבלוקים בישראל. בהודעת החברה הגרמנית נאמר כי בכוונתה "לסיים את מערכת ההסכמים בין הצדדים, בעיקר בקשר לזכות השימוש בסימני המסחר "YTONG" באנגלית ובעברית". ההודעה הובילה למאבק משפטי בין הצדדים.

 

בראיון שהעניק ל"כלכליסט" לפני שנה אמר מנכ"ל אינרום אלדד בן משה כי "זהו מותג שנמצא בישראל כבר 65 שנה. הם באו בדרישות שבעינינו היו לא הגיוניות. לזה נוסף תבלין מר בדמות גישה משפטית שהם נקטו ואנחנו חשבנו שהיא לא הגונה - לא בהיבט התרבותי ולא במשפט"

 

היום אמר בן משה "אני שבע רצון מהשלמת הדיאלוג ומציאת פתרון עסקי ראוי ונכון, ושמח שהצלחנו להגיע להסכם מצויין שיאפשר לנו להמשיך ולהתמקד בפיתוח המוצרים ומיקוד בלקוחותינו ולהשקיע אנרגיות בפיתוח וקידום הפעילות העסקית של איטונג והקבוצה בכלל, תוך הידוק שיתוף הפעולה עם קבוצת קסלה העולמית".

 

 

אלדד בן משה מנכ"ל אינרום אלדד בן משה מנכ"ל אינרום צילום: אלעד גרשגורן

 

לכתבות נוספות בנושא שוק ההון 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x