$
בורסת ת"א

קבוצת אשטרום מגבשת עסקת בעלי עניין; אנטרופי מנסה לחסום

קבוצת הנדל"ן מבקשת לרכוש שטחי משרדים ומקומות חניה בפרויקט של החברה־הבת אשטרום נכסים ושל דן בבני ברק, בהיקף של 150 מיליון שקל - מחיר שגבוה מהערכת שמאי חיצוני שהוזמנה. חברת הייעוץ מתנגדת וגם הפניקס (8.9% מהקבוצה) צפויה להתנגד

אורן פרוינד 07:2408.11.17

המעצר של שאול אלוביץ והתשתית הראייתית שנמצאה על ידי רשות ני"ע, לא הרתיעו את מנהלי קבוצת הנדל"ן והתשתיות אשטרום מלבצע עסקת בעלי עניין גדולה משלהם. אשטרום נכסים זימנה לימים הקרובים אסיפת בעלי מניות כדי לאשר עסקת בעלי עניין שנויה במחלוקת, שבמסגרתה החברה־הבת אשטרום נכסים תמכור ביחד עם חברת דן (בחלקים שווים) כמה נכסים לחברת־האם תמורת 150 מיליון שקל. 

אשטרום נכסים מעוניינת למכור ביחד עם דן שטחי משרדים בהיקף של 10,568 מ"ר, ביחד עם 155 חניות, במגדל הראשון בפרויקט LYFE, שהקימו שתי החברות בבני ברק. מדובר במשרדים בקומה השלישית, ובמשרדים בקומות 36-31 של המגדל הראשון בפרויקט. שני סוגי חניות יימכרו: 105 מקומות חניה בודדים ו־25 מקומות חניה כפולים - 155 מקומות ביחד.

 

כמו בעסקת בעלי העניין שבה נמכרה yes לחברה־האחות בזק, גם הפעם חברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי נוטה להמליץ שלא לאשר את העסקה (עדיין אין חוות דעת סופית). משכך, אשטרום נכסים דחתה את אסיפת בעלי המניות שאמורה לדון בעסקה, בשבוע - ל־20 בנובמבר. קבוצת אשטרום נשלטת על ידי המשפחות נוסבאום, גירון, משורר, רובין וליפשיץ, באמצעות חברת יודנקו (58%).

 

 

 

 

בנוסף לאנטרופי, מי שעשויה להתנגד לעסקת בעלי העניין היא הפניקס, שמחזיקה ב־8.9% (עם החברה־הבת אקסלנס) ממניות אשטרום קבוצה. הפניקס מסרו ל"כלכליסט" שהם עדיין לומדים את העסקה עדיין לא גיבשו החלטה סופית בנושא.

 

נראה שבאשטרום החליטו לנקוט משנה זהירות בכל הקשור לעסקה, ולצורך כך הזמינו הערכת שווי חיצונית שנעשתה על ידי משרד השמאות קמיל טרשנסקי רפאל. השמאי התחשב בגודל העסקה והפחית את השווי שהעניק לנכסים, לאור העובדה שמדובר בעסקה גדולה. לפי חוות הדעת של השמאי, נראה שהיא משתלמת יותר לאשטרום נכסים מלאשטרום קבוצה, שתשלם מעל המחיר שקבע השמאי.

 

באשטרום נכסים הדגישו שמי שניהל את המשא ומתן לעסקה היו נציגי דן. דירקטוריון אשטרום נכסים החליט לדון בעסקה האמורה כעסקה חריגה עם בעל השליטה. ולפיכך הוא הסמיך את ועדת הביקורת, שכל חבריה הם דירקטורים בלתי תלויים, לדון בהצעת הרכישה.

 

הוועדה נעזרה ביועץ משפטי חיצוני בלתי תלוי, משרד עו"ד שניצר, גוטליב, סאמט ושות'. הוועדה והדירקטוריון של אשטרום נכסים החליטו לאשר את העסקה מהטעמים הבאים: "ההצעה לעסקה אושרה על ידי דירקטוריון דן עקב הגודל המשמעותי של ההשקעה. היקף העסקה, חוסך עלויות שיווק וזמן לניהול משא ומתן".

  

רמי נוסבאום מבעלי השליטה באשטרום רמי נוסבאום מבעלי השליטה באשטרום צילום: ישראל הדרי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x