$
בורסת ת"א

מיטב דש מצטרפת לגל מקבצי הדיור: תשקיע עד 50 מיליון דולר בנדל"ן בארה"ב

תשקיע בקרן בלו אטלנטיק 2 שעוסקת ברכישה והשבחה של מקבצי דיור בדרום מזרח ארה"ב ומנוהלת ע"י גיל חרמון ואורן הון. הקרן מחזיקה ומנהלת נכסים בכ-2 מיליארד דולר

אורן פרוינד 14:4507.11.17

אחרי פועלים שוקי הון ופסגות, גם בית ההשקעות מיטב דש החליט לחשוף את העמיתים שלו להשקעה במקבצי דיור להשכרה (Multifamily) בארה"ב. 

 

 

מיטב דש הודיעה כי תשקיע 50-25 מיליון דולר בקרן בלו אטלנטיק 2 שעוסקת ברכישה והשבחה של מקבצי דיור בדרום מזרח ארה"ב ומנוהלת על ידי שני הישראלים גיל חרמון ואורן הון. הקרן של חרמון והון סיימה בימים אלו לבצע סבב גיוס שני בהיקף של 150 מיליון דולר שמיועדים להשקעה בקבצי דיור.

 

הקרן הראשונה של הקבוצה בהיקף של כ- 125 מיליון דולר הוקמה בשנת 2016 וסיימה את השקעותיה כשרכשה נכסים בהיקף של מעל ל-300 מיליון דולר. בקרן הזו השקיעו בין היתר פועלים שוקי הון ובית ההשקעות פסגות. 

אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש צילום: עמית שעל

 

נכון להיום הקרן מחזיקה ומנהלת נכסים בהיקף של כ-2 מיליארד דולר ומעל 20,000 יחידות דיור בכ-60 מתחמים עם למעלה מ-1,000 עובדים המתמחים בהקמה, שיפוץ, מימון וניהול נכסים מסוג זה.

 

פועלים שוקי הון, זרוע ההשקעות של בנק הפועלים, ביצעה השקעת עוגן ועזרה בגיוס הקרן השנייה. את ההשקעה בקרן מטעם פועלים שוקי הון הוביל טל מיכלזון, סמנכ"ל פרייבט אקוויטי. את ההשקעה מטעם מיטב דש הובילו ברק בנסקי מנהל השקעות ראשי של קופות הגמל והפנסיה וניר טואף מנהל השקעות הנדל"ן.

 

אסטרטגיית הרכישה של בלו אטלנטיק מתבססת על השקעה במקבצי מגורים להשכרה בדרום מזרח ארה"ב, שנבנו אחרי שנת 1990. הקרן ציינה כי "ההשקעות מתמקדות בערים הנהנות מצמיחה גבוהה עם נתונים מאקרו-כלכליים חיוביים, הגירה חיובית, שיעורי אבטלה נמוכים, הכנסות משק בית גבוהות ונתוני השכלה טובים. כמו כן, תינתן העדפה לאזורים בעלי נתונים דמוגרפים חזקים, אזורים סמוכים למרכזי תעסוקה, מוסדות חינוך, מרכזי מסחר ופנאי ונגישות לתחבורה נוחה".

 

ברק בנסקי מנהל ההשקעות הראשי במיטב דש גמל ופנסיה: "אנו מחפשים נכסים בעלי אופי יציב המניבים תזרים לתקופות ארוכות, עם קורלציה נמוכה לשוק הסחיר. בחרנו להשקיע עם קבוצת נדל"ן עתירת ניסיון ויכולות תפעוליות קיימות ומוכחות בתחום מקבצי הדיור, שמציעה פלטפורמה מקצועית מלאה In houseלרכישה, מימון והשבחה של נכסים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x