$
שווקי חו"ל

כשל בתקשורת: מדוע התרסקה מניית אלטיס של דרהי ב-22%?

מניית חברת הכבלים צללה בחדות בבורסת אמסטרדם, לאחר שדיווחה כי איבדה 75 אלף מלקוחות האינטרנט שלה ברבעון השלישי

שירות כלכליסט 12:3804.11.17

מניית "אלטיס" (Altice) של איש העסקים היהודי-צרפתי פטריק דרהי, שהוא גם הבעלים של חברת HOT, איבדה יותר מחמישית משווייה אתמול (ו') כתוצאה מחששות לגבי יכולתה של חברת הכבלים, הטלקום והפרסום, הממונפת בכבדות, לשפר את ביצועיה בשוק הבית שלה בצרפת.

 

 

 

אלטיס, שבה שולט היזם המיליארדר פטריק דרהי, רכשה זכויות שידורי ספורט יקרות והשקיעה בכבדות ברשתות שלה כדי למשוך ולשמר לקוחות נוספים. עם זאת הקבוצה, הרשומה בבורסת אמסטרדם, הודיעה ביום חמישי אחרי סגירת המסחר שאיבדה כ-75 אלף מלקוחות האינטרנט שלה, מה שגדע 4 מיליארד דולר משווי השוק של החברה ביום ו'.

 

"האסטרטגיה בצרפת לא מוכיחה את עצמה. עדיין יש שיעור תחלופה גבוה מדי בקרב הלקוחות ואין די לקוחות חדשים. ההשקעה בתוכן וברשתות לא הניבה את התוצאות שלהן ציפו", אמר לפייננשל טיימס חוויאר בוראצ'רו, אנליסט ב"קפלר שרובו" ( Kepler Cheuvreux).

 

 

פטריק דרהי פטריק דרהי צילום: אוראל כהן

 

 

בתוצאותיה לרבעון השלישי, התריעה אלטיס כי הרווח המותאם לפני הוצאות מימון, מסים, פחת והפחתות צפוי לעמוד ב"קצה הנמוך של טווח התחזיות לצמיחה חד ספרתית גבוהה", בעוד הכנסות במהלך הרבעון לא עמדו בציפיות.

 

במהלך הרבעון השלישי, ההכנסות על בסיס שער חליפין קבוע עלו ב-0.3% ל-5.76 מיליארד יורו - מתחת לתחזיות אנליסטים ברויטרס של 5.93 מיליארד יורו. נתון זה נפגע בשל ביצועי החברה בצרפת, שם המכירות לעומת אותה התקופה אשתקד ירדו ב-1.3% ל-2.76 מיליארד יורו, והרווח המותאם ירד ב-3.2%.

 

נטל החוב של החברה עלה ב-361 מיליון יורו ברבעון השלישי ועומד כעת על 49.6 מיליארד יורו. "המספרים הם מעט מתחת למצופה. לחברות אחרות הדבר לא היה מהווה בעיה, אולם לחברה הממונפת בהיקף כמו אלטיס, זה הופך לכאב ראש", אמר בוראצ'רו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x