$
בורסת ת"א

חברת S&P הורידה את תחזית הדירוג של טבע לשלילי

הורדת תחזית הדירוג מגיעה יומיים אחרי הדוחות הכספיים החלשים של חברת התרופות ולאחר שהחברה חתכה את תחזית ההכנסות והרווח לשנה כולה. לידר: "אין ספק שמצבה של טבע אינו מזהיר בלשון המעטה"

דרור רייך 11:3004.11.17

זה היה צפוי, יומיים לאחר פרסום הדוחות הכספיים החלשים של חברת טבע ובראשם פגיעה של מיליארד דולר בתזרים המזומנים של החברה, חברת הדירוג העולמית S&P הורידה את תחזית הדירוג של טבע לשלילי. כרגע הדירוג עצמו לא נפגע.

 

 

 

ההורדה מגיעה לאחר הורדת תחזית ההכנסות לרבעון הרביעי ולשנה כולה של טבע, כאשר כעת היא צופה רווח מתואם למניה של בין 80 ל-60 סנט ברבעון הרביעי - כאשר תחזיות השוק עומדות רווח של 1.01 דולר למניה.

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

טבע הורידה גם את תחזית הכנסות, רווח ותזרים מזומנים לשנה כולה. טבע צופה עתה לשנת 2017 הכנסות של 22.3-22.2 מיליארד דולר, לעומת תחזית קודמת של 23.2-22.8 מיליארד דולר

.

תחזית הרווח השנתית ירדה ל-3.88-3.77 דולר למניה, מול תחזית קודמת בטווח של 4.50-4.30 דולר למניה. תזרים המזומנים הצפוי מפעילות שוטפת עומד על 3.3-3.15 מיליארד דולר - התחזית הקודמת עמדה על 4.6-4.4 מיליארד דולר.

 

 

מנכ"ל טבע קור שולץ. 2018 תהיה רצופת אתגרים מנכ"ל טבע קור שולץ. 2018 תהיה רצופת אתגרים

 

 

"אין ספק שמצבה של טבע אינו מזהיר בלשון המעטה, והאתגרים העומדים בפני המנכ"ל החדש רבים", מציינת האנליסטית סבינה לוי מבתי ההשקעות לידר. "שנת 2018 צפויה להיות שנה לא פשוטה עבור החברה, ואנו לא פוסלים תרחיש של ירידה ברווח למניה לרמה של מתחת ל-3 דולר".

 

"עיקר המיקוד של טבע בתקופה הקרובה צפוי להיות בייצוב הרווחיות וחיזוק המאזן", ממשיכה לוי. הסביבה העסקית בתעשיית הגנריקה בארה"ב תמשיך להיות מאתגרת ואנו מעריכים סיכוי נמוך להתאוששות מחירי הגנריקה ב-2018.

 

"השקת הגרסה הגנרית של סנדוז / מומנטה לקופקסון 40 מ"ג עלולה ליצור לחצים מהותיים נוספים על תוצאות החברה בעוד שעל אף הפוטנציאל הרב הגלום במוצר למיגרנה שעשוי להגיע לשוק בשנה הבאה, תרומתו לתוצאות תהיה מוגבלת", מסכמת לוי. "המינוף הגבוה ימשיך להכביד על המניה ולא מן הנמנע שנראה הורדת דירוג נוספת לחוב החברה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x