$
שווקי חו"ל

דיווח: ברודקום בוחנת רכישת קוואלקום תמורת 100 מיליארד דולר

לפי סוכנות בלומברג, ההצעה, לפי מחיר של 70 דולר למניה, תכלול מזומן ומניות ועשויה להיות מוגשת בימים הקרובים

שירות כלכליסט 21:0203.11.17

לקראת עסקת ענק בתחום ייצור השבבים? ברודקום בוחנת הגשת הצעת רכישה לקוואלקום בהיקף של כ-100 מיליארד דולר. כך לפי סוכנות בלומברג, המצטטת מקורות הנוגעים בדבר. אם העסקה תצא לפועל - תהיה זו הרכישה היקרה ביותר של יצרנית שבבים.

 

לפי הדיווח, ברודקום מקיימת דיונים עם יועצים לגבי העסקה.

ההצעה, לפי מחיר של 70 דולר למניה, תכלול מזומן ומניות ועשויה להיות מוגשת בימים הקרובים. עם זאת עדיין לא התקבלה החלטה סופית בנושא.

 

מניית קוואלקום בנאדס"ק הגיבה לדיווח בזינוק של כ-13%, למחיר של כ-61 דולר. 

 

ברודקום עצמה - במקור חטיבה של HP - נרכשה ביולי 2015 על ידי חברת אוואגו טכנולוגיות הסינגפורית ב־37 מיליארד דולר. החברה, המספקת בין השאר שבבים למוצרי אפל, הודיעה השבוע כי תחזיר את המטה שלה לארה"ב מסינגפור. למנכ"ל ברודקום, הוק טאן, היה תפקיד מרכזי בגל המיזוגים במגזר המוליכים למחצה בשנים האחרונות. טאן אמר כי הוא מחפש עסקאות חדשות - אסטרטגיה שעשויה להיתקל בהתנגדות של הרגולטורים בארה"ב.

 

מניית קוואלקום צנחה ב-16% מתחילת השנה - לעומת זינוק של 41% בענף כולו - בין השאר עקב המאבק המשפטי שהיא מנהלת מול אפל. בינואר האחרון הגישה אפל תביעה בהיקף של מיליארד דולר נגד קוואלקום, בטענה שגבתה ממנה תמלוגים מופרזים ובצורה לא הוגנת. באפריל הגישה קוואלקום תביעה נגד אפל בטענה כי הפרה חוזים איתה, ודרשה לקבל פיצויים בסכום לא מוגדר.

 

 

 

  

שבב של קוואלקום שבב של קוואלקום צילום: CNA Finance

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x