$
בורסת ת"א

הגשמה: הפרויקט בפורטלנד נדחה, הגיוס בישראל הובטח

הקרן הודיעה כי גייסה למעלה מ-75% מהסכום המינימאלי הנדרש של 12 מיליון דולר - המחייב אותה להוציא לפועל את עסקת פרויקט המגורים בפורטלנד

אורן פרוינד 17:0902.11.17

קרן הגשמה של אבי כץ וחנן שמש דיווחה היום (ה') למשקיעים בת"א כי הבטיחה את הגיוס שהיא מבצעת בישראל לפרויקט הנדל"ן שהיא עתידה להקים בפורטלנד. הגשמה דיווחה כי השלימה למעלה מ-75% מגיוס של 12 מיליון דולר (44 מיליון שקל), רף הגיוס המינימאלי שמחייב אותה לפי התשקיף להוציא לפועל את פרויקט המגורים בפורטלנד.

 

הגשמה סירבה לחשוף כמה בדיוק גייסה מתוך הסכום הנדרש של 12 מיליון הדולר והאם כל הכסף גויס במלואו. בקרן אמרו שבימים הקרובים יפורסם הדוח המלא ובו היקף הגיוס הכולל שגויס.

 

מדובר בגיוס הרביעי שמבצעת קרן הגשמה תחת הפורמט של תשקיף מפוקח ופומבי של הרשות לני"ע. ואולם הפעם סכום הגיוס של הגשמה הוא גבוה משמעותית מהגיוסים הקודמים. בגיוסים הקודמים הצליחה הקרן לגייס את הכסף במספר שעות, אולם אז היה מדובר בסכומים קטנים משמעותית של 6 מיליון דולר.

 

דחייה בפרויקט

לפני יומיים הודיעה הקרן על דחייה בהשלמת העסקה בפורטלנד עד לתאריך 22 בנובמבר. במקור העסקה תוכננה להיסגר ולצאת לדרך אתמול, אולם בעקבות עיכובים טכניים בהסכם הלוואה של 63.5 מיליון דולר שמעניקה קרן השקעות בנדל"ן 'Canyon Ptners Real Estate' (שהגישה לאחרונה הצעה לרכישת הפניקס מידי דלק של תשובה), השלמת העסקה נדחתה כאמור בכמה ימים.

 

ככל הנראה, העיכובים קשורים לפריטים טכניים שכוללים את מבנה השעבוד שתקבל הקרן על מניות חברת הנכס. על פי התוכנית העסקית, הגשמה, יחד עם היזם, קבוצת PHK Development שבבעלות מר פטריק קייסי, ירכשו קרקע בשטח של כ-3.5 אלף מ"ר (37.6 אלף רגל רבוע) בשכונת סאליוונס גאלץ' בפורטלנד, אורגון, ויקימו עליה בניין מגורים בבנייה ירוקה, אשר יכלול 163 דירות (162 מהן למכירה ודירה אחת לשימוש הדיירים), ו-170 חניות וכ-60 מחסנים. על-פי התוכנית העסקית, עבודות ההקמה מתוכננות להתחיל בנובמבר ומכירת הדירות בפרויקט צפויה להסתיים בתוך כשנתיים וחצי (30 חודשים) ממועד רכישת הקרקע, כאשר היזם יפעל למכירת 70% מהדירות טרם השלמת הבנייה.

 

הגשמה תחזיק בכ-73% מהפרויקט והיזם יחזיק בכ-27% מהפרויקט, זאת כנגד השקעה שכבר בוצעה על ידו בפרויקט (רכישה, פעולות תכנון וכו'), בעלות של כ-4.27 מיליון דולר. יתרת המימון צפויה להגיע מחברת המימון 'Canyon Partners Real Estate', אשר העבירה מכתב כוונות אינדיקטיבי, לפיו תעמיד לפרויקט הלוואה של עד כ-227 מיליון שקל או 79% מעלויות הפרויקט כפי שיאושרו על-ידה (הנמוך מביניהם), תקופת ההלוואה עומדת על כ-30 חודשים, עם אופציות להארכה.

 

 

אבי כץ אבי כץ צילום: צביקה טישלר

בטל שלח
    לכל התגובות
    x