$
שווקי חו"ל

דיווח: הרשויות בלונדון פתחו בבדיקה מנהלית בפרשת המנכ"ל הפורש של טליט הישראלית

פרישתו של עוזי כץ מחברת האינטרנט הישראלית בחודש אוגוסט האחרון חשפה שורה של הסתבכויות משפטיות בהן היה מעורב בהן הונאות נדל"ן. במסגרת החקירה תיבחן מכירת המניות של כץ בחודש מאי

אורן פרוינד 14:5102.11.17
הרשויות הרגלוטריות בלונדון פתחו בבדיקה בהתרחשויות האחרונות בחברת האינטרנט הישראלית טליט. כך דיווחה היום רשת SKY. הבדיקה נעשית על ידי FCA - Financial Conduct Authority – גוף מטעם משרד האוצר שמפקח על היציבות הפיננסית במדינה. הבדיקה נוגעת לפרישה המפתיעה של המנכ"ל עוזי כץ בתחילת אוגוסט האחרון, לאחר שהתברר על עבר בעייתי שלו.

 

פרטים על החקירה של FCA נותרו מעורפלים, מה שכן ידוע שהיא צפויה לבחון את העיתוי והגילויים הקשורים למכירת מניות בחודש מאי של המנכ"ל לשעבר.

 

הסיבה לפרישתו המפתיעה של כץ - הסתבכות משפטית בארה"ב, שלפי החברה נוגעת לתקופה שלפני הקמת החברה, בנושאים שאינם קשורים לחברה. "בגין כתבי אישום היסטוריים, מנכ"ל החברה, עוזי כץ, הסכים לבקשת הדירקטוריון לצאת לחופשה" דיווחה טליט לבורסה. "כתבי האישום הינם בגין עניינים שאינם קשורים לחברה והתרחשו לפני הקמתה. טליט מינתה ועדה המורכבת מעורכי דין עצמאיים לבחינה מעמיקה של הנושא. יוסי פייט, מנהל כספים ונשיא החברה, יכהן כמנכ"ל זמני בתקופה זו".

 

 

עוזי כץ. פרישתו באופן מפתיע באוגוסט האחרון חשפה שורה של הסתבכויות משפטיות עוזי כץ. פרישתו באופן מפתיע באוגוסט האחרון חשפה שורה של הסתבכויות משפטיות

 

ב-1992 כץ הואשם, כך נטען ע"י רויטרס, על ידי בית משפט בבוסטון על היותו חלק מחברה שמכרה וקנתה נדל"ן במחירים מופקעים בכדי להוציא מסמכי משכנתאות מזויפות.

 

צו מעצר הוצא לכץ, אך המנכ"ל מעולם לא נעצר - בין השאר בגלל ששינה את הכיתוב הלועזי של שמו. כעת כותב כץ את שמו כך: Oozi Cats במקום Uzi Katz. על פי המסמכים התיק נגדו נסגר ב-2006.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x