$
בורסת ת"א

מגעים להשקעה של עד 25 מיליון דולר בביוקנסל - מותנית בהפיכתה לפרטית

חברת הביומד המוחזקת על ידי כלל ביוטכנולוגיה דיווחה כי ההשקעה המדוברת משקפת לחברה שווי של 160 מיליון שקלים - 86% מעל מחיר השוק הבוקר בת"א

דרור רייך 12:4729.10.17

חברת הביומד ביוקנסל המוחזקת על ידי כלל ביוטכנולוגיה (44.09%) מדווחת היום (א') לבורסה כי היא מקיימת מגעים עם משקיעים ישראלים ואמריקאים על השקעה בחברה, ההיקף של 25-20 מיליון דולר. ההשקעה מותנית בהפיכת ביוקנסל לחברה פרטית. כלל ביוטכנולוגיה נשלטת על ידי כלל תעשיות של לן בלווטניק.  

קבוצת המשקיעים מעויינת לרכוש את ביוקנסל באמצעות הנפקה של מניות בכורה לפי מחיר למניה של 1.47 שקלים - שווי הבסיס של מנייה רגילה עמד הבוקר בבורסה בת"א על 89.8 אגורות. ההצעה משקפת לביוקנסל של כ-45 מיליון דולר (כ-160 מיליון שקלים), רחוק ב- 86% משווי השוק של החברה היום בת"א שעומד על כ-86 מיליון שקלים.

 

ביוקנסל ציינה עוד כי למיטב ידיעתה, בעלי מניות בביוקנסל נושאים ונותנים בינם לבין עצמם על מנת להגיע להסכמה על ביצוע הצעת רכש מלאה למניות.

 

החברה מציינת כי אם אכן יתגבשו המגעים עם המשקיעים לכדי הסכם השקעה פרטית, הוא יצא לפועל רק לאחר השלמה מוצלחת של הפיכת החברה לפרטית באמצעות הצעת רכש או הליך אחר שיוביל תאותה תוצאה.

 

בנוסף עדכנה החברה כי היא פועלת לקידום שיתופי פעולה אסטרטגיים עבור BC-819, המוצר המוביל של ביוקנסל וזאת בסיועה של Locust Walk, חברת יעוץ אמריקאית בתחום הפיתוח העסקי, וכי נכון למועד דיווח זה, מקיימת ביוקנסל באופן שוטף מגעים עם מספר גורמים לגבי מוצרים אלה. .  

 

כלל ביוטכנולוגיה דיווחה במקביל כי חתמי ההנפקה במדיוונד, חברה מוחזקת נוספת של כת"ב, מימשו אופציה שניתנה להם כחלק מהליך ההנפקה ורכשו מניות נוספות של מדיוונד בתמורה ל- 3.2 מיליון דולר. בהסתכם, סכום התמורההכולל שרשמה מדיוונד בהנפקה עומד על כ-25.2 מיליון דולר. שיעור ההחזקה של כת"ב במדיוונד לאחר מימוש אופציית החתמים עומד על 35%.

 

עפר גונן מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה עפר גונן מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה צילום: ערן לביא

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x