$
שווקי חו"ל

ג'ף בזוס שוב כבש את ראשות טבלת האנשים העשירים בעולם

הזינוק במניית אמזון בעקבות הדו"חות המצוינים שלה הגדיל את הונו של המייסד והמנכ"ל בכ-9 מיליארד דולר ל-91.6 מיליארד דולר, והוא דחק את ביל גייטס למקום השני

שירות כלכליסט 21:1627.10.17

ג'ף בזוס, מייסד ומנכ"ל אמזון, שב וכבש הערב (ו') את ראשות טבלת האנשים העשירים בעולם - לאחר שמניית אמזון רשמה זינוק של כ-11% במסחר בוול סטריט בעקבות הדו"חות המצוינים שפרסמה אמש לרבעון השלישי. לפיכך הונו של בזוס גדל בכ-9 ל-91.6 מיליארד דולר, לפי דירוג פורבס, והוא עקף את מייסד מיקרוסופט ביל גייטס, שהונו עומד עתה על 90 מיליארד דולר. גם מיקרוסופט פרסמה אתמול דו"חות טובים, והיא מזנקת ב-7%.

 

 

 

ב-27 ביולי השנה הפך בזוס לאיש העשיר בעולם למשך כמה שעות, אך לאחר שבהמשך אותו יום ירדו מניות אמזון הוא שב למקום השני אחרי גייטס. 

 

 

מה דעתך על מניית AMAZON:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

הכנסות אמזון ברבעון השלישי השנה עמדו על 43.7 מיליארד דולר - עלייה שנתית של 34% ולעומת צפי אנליסטים ל-41.6 מיליארד דולר. הרווח הנקי עמד על 256 מיליון דולר - שהם 52 סנט למניה, בעוד הצפי היה לעד 7 סנט למניה. בנוסף, אמזון צפויה לרווח של 1.65 מיליארד דולר ב-2017, לפי תחזית האנליסטים.

 

 

 

 בזוס בן ה-53 ייסד את אמזון בשנת 1994. לפני ארבע שנים רכש את העיתון וושינגטון פוסט ב-250 מיליון דולר. הוא גם הבעלים של חברת החלל בלו אוריג'ין והשקיע בעשרות חברות באמצעות Bezos Expeditions.

 

 

מימין: בזוס וגייטס מימין: בזוס וגייטס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x