$
בורסת ת"א

קבוצת דלק בוחנת ההשקעה ב-4 נכסי נפט של חברה אמריקאית

החברה הודיעה כי היא מנהלת מגעים על השקעה בנכסי גז ונפט במפרץ מקסיקו - ל"כלכליסט" נודע כי דלק חתמה על מזכר הבנות עם חברה שהוקמה על ידי יוצאי תעשיית הגז והנפט של ארה"ב

ליאור גוטמן 18:3324.10.17

קבוצת דלק מרחיבה את פעילות הגז והנפט שלה גם למפרץ מקסיקו: לפי דיווח שפרסמה בבורסה, החברה בוחנת "הזדמנויות לביצוע השקעות חדשות בתחום האנרגיה בשווקים בינלאומיים מתוך כוונה להפוך את הקבוצה לחברה בינלאומית בתחום האנרגיה ולשחקן מרכזי".

במסגרת זו, מציינת דלק, היא מנהלת בימים אלה "מגעים ואו משאים ומתנים עם גורמים שונים בחו"ל, בשלבים שונים, בקשר עם אפשרויות לביצוע השקעה ו/או רכישה של נכסי נפט וגז במפרץ מקסיקו".

 

דלק מוסיפה כי חתמה על מזכר הבנות לבחינת עסקה, הכפוף לחתימת הסכם מחייב ולהשלמת בדיקת נאותות. מבדיקת "כלכליסט" עולה שמדובר בכניסה להשקעה בלפחות ארבעה נכסי גז ונפט פוטנציאלים שבהם מחזיקה חברת גולפסלופ אנרגיה האמריקאית (GulfSlope Energy).

 

חברת גולפסלופ הוקמה על ידי פורשי תעשיית הגז והנפט האמריקאית - עיון בדו"חות הכספיים שלה לסוף הרבעון השני של 2017 מגלה שהיא פועלת ללא הכנסות ממכירת גז ונפט, עם הפסד תפועלי של 3.3 מיליון דולר והפסד נקי של 3.8 מיליון דולר.

 

קבוצת דלק כבר הצהירה בעבר על כוונתה להרחיב את פעילות הגז והנפט מחוץ לישראל ואף ביצעה שורה של מהלכים בכיוון זה: בעבר בחנה דלק כניסה לנכסי נפט בים הצפוני והשנה אף השלימה את רכישת חברת קידוחי הגז הקנדית אית'קה.

 

אתמול דיווחה החברה על אפשרות למיזוג שותפות דלק קידוחים בדלק אנרגיה, שתיהן פועלות במסגרת קבוצת דלק, זאת כחלק מבחינת שילוב דלק אנרגיה במסחר בלונדון. נכסי הנפט המקומיים והאזוריים של קבוצת דלק (שמוחזקים על ידי שותפות דלק קידוחים) הם 22% בשדה תמר, 45% בשדה לוויתן ו30% בשדה אפרודיטה הקפריסאי.

 

 

 אסי ברטפלד מנכ"ל קבוצת דלק אסי ברטפלד מנכ"ל קבוצת דלק צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x