$
בורסת ת"א

אחרי ירידה של 20% השנה: תשובה מבצע רכישה עצמית של מניות בדלק

החברה צפויה להשלים את התוכנית עד סוף השנה הנוכחית. בכך תשלים דלק רכישה עצמית בהיקף של 30 מיליון שקל בתקופה של 3 שנים

אורן פרוינד 16:5224.10.17

אחרי שאיבדה 205 מערכה מתחילת השנה: קבוצת דלק דיווחה היום (ג') כי היא יוצאת לתוכנית רכישה עצמית של מניות בהיקף של עד 100 מיליון שקל. דלק דיווחה כי תבצע את הרכישות עד לסוף 2017, תקופה קצרה להשלמת תוכנית בסדר גודל שכזה.

כשחברה מבצעת רכישה עצמית של מניות הן הופכות להיות מניות רדומות. המהלך נועד על פי רוב לשדר לשוק ההון ולמשקיעים אמון בחברה, במטרה לחזק מחדש את מחיר המניה. 

 

בדיווח על החלוקה ציין דירקטוריון דלק כי תכנית הרכישה העצמית עומדת במבחני חלוקת הרווח הקבועים לחוק החברות (לקבוצת דלק יתרת דווחים של כ-1.84 מיליארד שקל). עוד צייין הדירקטוריון  שלאחר שבחן את התזרים החזוי של החברה, נמצא כי לא קיים חשש סביר שהחלוקה תמנע מהחברה את היכולת לעמוד בהתחייבויותיה הקיימות והצפויות בעת מועד הפירעון.

 

אין זו הפעם הראשונה שדלק מבצעת רכישה עצמית של מניות. בשלוש השנים האחרונות היא ביצעה שלוש תכניות של רכישה עצמית בהיקף מצטבר של כ-300 מיליון שקל. בדצמבר 2015 יצאה החברה לתוכנית האחרונה שלה, שעמדה על 100 מיליון שקל - עד כה נוצלו ממנה 70 מיליון שקל. בדצמבר 2014 הודיעה דלק על תוכנית רכישה בהיקף של עד 200 מיליון שקל, אותה ניצלה במלואה.

 

 

יצחק תשובה יצחק תשובה צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x