$
בורסת ת"א

שיכון ובינוי תבצע עוד שני מקטעים בפרויקט 'המכשול' עבור 640 מיליון שקל

המכשול התת קרקעי מוקם סביב רצועת עזה, כמענה לאיום המנהרות. סולל בונה שבשליטת שיכון ובינוי זכתה במכרז משרד הביטחון לביצוע העבודות ההנדסיות בפרויקט - לאחר שכבר זכתה במקטע הראשון. תקופת הביצוע תעמוד על 26 חודשים

מיקי גרינפלד 10:2823.10.17

שיכון ובינוי זוכה במכרז גדול של משרד הביטחון: החברה שבשליטת שרי אריסון מדווחת הבוקר לבורסה (ב') כי החברה הבת (שבבעלותה המלאה) סולל בונה תשתיות זכתה במכרז של המשרד, בהיקף כולל של 640 מיליון שקל.  

על פי הדיווח, המכרז הוא לביצוע עבודות הנדסיות בדרום הארץ. מדובר בהקמת המקטעים השני והשלישי בפרויקט 'המכשול' של משרד הביטחון - מכשול תת קרקעי סביב רצועת עזה (לאורך מעל 60 ק"מ), שמטרתו לחסל את איום המנהרות. סולל בונה מבצעת גם את המקטע הראשון בפרויקט, בשווי של כ- 220 מיליון שקל, לאחר שזכתה באוקטובר 2016 במכרז להקמתו. 

 

תקופת הביצוע של החוזה הנוכחי מוערכת בכ-26 חודשים. חברת סולל בונה בניהולו של אהוד דנוך, צפויה להתחיל בביצוע במהלך החודשים הקרובים, לאחר חתימה סופית על חוזה בין הצדדים.

 

מהחברה נמסר: "סולל בונה גאה לקחת חלק בפרויקט לאומי, שיגביר את ביטחון תושבי אזורי קו העימות בדרום. כבר מעל 90 שנים שקבוצת שיכון ובינוי מקימה פרויקטי ענק שמשנים את ישראל, ואנו מבטיחים להמשיך לעשות כך תוך ניצול היכולות המקצועיות והעובדים האיכותיים שלנו, תוך יישום כל ערכי הקיימות בדרך שבה אנו פועלים בכל הפרויקטים שלנו".

 

קבוצת שיכון ובינוי רושמת בכך זכייה שנייה במכרז משמעותי תוך זמן קצר: בשבוע שעבר נודע על זכייתה בחלק הארי במכרז השיווק הראשון בשכונת אור ים באור עקיבא. החברה החברה תקים 596 יחידות דיור במתחם (עם הקלות צפוי להגיע לכ-660 יח"ד), לצד חברת אלקטרה השקעות שזכתה בקרקע ל-286 יח"ד וחברת יורו ישראל עם קרקע ל-91 צמודי קרקע.

 

הצמיחה שנרשמה בשנים האחרונות בצבר ההזמנות של שיכון ובינוי נבלמה בשנת 2016, ובמחצית הראשונה של 2017 אף נרשמה ירידה של 1.8 מיליארד שקל בצבר, שהסתכם בסוף יוני ב־14.7 מיליארד שקל. החולשה בצבר מגיעה ממגזר הקבלנות, שרשם ירידה של 1.9 מיליארד שקל. לעומת זאת, הצבר של מגזר הייזום למגורים עלה קלות, וזה של הנדל"ן המניב נותר ללא שינוי. 2016 היתה שנת שיא של מגה־פרויקטים שהתווספו לצבר ההזמנות ובמחצית הראשונה לא נרשמו קבוצה פרויקטים בסדר גודל דומה.

 

שיכון ובינוי עוברת בימים אלה שינויים בפסגה הניהולית שלה, לאחר פרישתו המפתיעה של המנכ"ל מנכ"ל ירון קריסי והחלפתו ביובל דגים, מנכ"ל קימברלי קלארק אוסטרליה וניו זילנד. את הרבעון השני סיימה הקבוצה  עם רווח נקי של 569 מיליון שקל, עלייה של 18% לעומת הרבעון המקביל. עיקר העלייה מיוחסת לשערוך שביצעה בתיק הנכסים שלה, שכולל נכון לסוף הרבעון השני כ- 19,124 דירות בשווי של 2.6 מיליארד יורו.

 

 

מנכ"ל סולל בונה אהוד דנוך מנכ"ל סולל בונה אהוד דנוך צילום: צביקה טישלר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x