$
שווקי חו"ל

הצרות בוולס פארגו נמשכות: פוטרו ארבעה מנהלים בחטיבת המט"ח

זאת בעקבות חקירות פנימית ורגולטורית; בשלב זה לא ברור נושא החקירה; הבנק נאבק במקביל בשורת שערוריות הכוללות פתיחת חשבונות לא חוקית וגביית ביטוח רכב ללא ידיעת הלקוחות

שירות כלכליסט 10:3621.10.17

שערורייה נוספת בוולס פארגו: הבנק אישר פרסום ב"וול סטריט ג'ורנל" כי פיטר ארבעה מנהלים בחטיבת המט"ח בעקבות חקירת פעילות הבנק בתחום זה – חקירה שמתבצעת על ידי גורמים פנימיים ורגולטוריים. בשלב זה לא ברור נושא החקירה. מניות הבנק עלו אתמול (ו') ב-2.2% במסחר בוול סטריט.

 

 

 

פיטורי המנהלים והחקירות מתבצעים במקביל למאבק של וולס פארגו בשערורייה סביב חטיבת הבנקאות המסחרית. הבנק שילם פיצויים בסך 185 מיליון דולר לאחר שבשנה שעברה נחשף כי עובדיו פתחו מיליוני חשבונות בנק וחשבונות אשראי בלתי מאושרים על מנת לעמוד ביעדי מכירות אגרסיביים שהוצבו להם. על פי הבנק, פעילות זו הופסקה.

 

 

 צילום: בלומברג

 

באוגוסט מסר הבנק כי חקירה מורחבת מטעם גוף חיצוני חשפה את קיומם של כ-3.5 מיליון חשבונות פיקטיביים. בעקבות כך הבנק מינה את טים סלואן לתפקיד המנכ"ל באוקטובר אשתקד, והודיע בקיץ על חילופי גברי בהנהלה.

 

בסוף יולי, נחשף כי הבנק גבה ממאות אלפי לקוחותיו תשלומים על ביטוח רכב, שלא ידעו על קיומו ולא היו זקוקים לו. משרד המפקח על הכספים שבמשרד האוצר האמריקאי (OCC) שלח השבוע דו"ח ראשוני חסוי לוולס פארגו ובו מתח ביקורת על הבנק בשל מכירות הביטוח הבלתי חוקיות והאופן שבו התמודד עם הבסוגייה. לדברי המשרד, על וולס פארגו להשיב ללקוחותיו יותר מ-80 מיליון הדולר שהפריש עבור פיצויים.

 

 

 

לדברי הבנק, מכירת הביטוחים הופסקה. עוד נמסר מטעמו כי "אנו נמשיך לשתף פעולה עם הרגולטורים לגבי הפיצויים ונשפר את פעילות ההלוואות לרכבים שלנו".

 

 

 

המשקיע סטיב אייזמן אמר שלשום כי הוא מתכוון להמר נגד מניות וולס פארגו בשל "סוגיות תלויות תרבות" שלשם פתרונן יידרש זמן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x