שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

פרידה סופית מעידן עופר - ניר גלעד התפטר מתפקידו כדירקטור בבזן

שנה וחצי לאחר שפרש מתפקידו כיו"ר כיל הודיע גלעד על פרישה מדירקטוריון החברה הנוספת שבשליטת החברה לישראל - סיבת ההתפטרות לא צוינה. בזן צירפה לדירקטוריון את סמנכ"ל הכספים של צים לשעבר גיא אלדר

מיקי גרינפלד 20:2819.10.17

ניר גלעד התפטר מתפקידו כדירקטור בבזן שבשליטת החברה לישראל, לאחר כהונה של 4 שנים - צעד המהווה חותמת סופית על הפרידה של גלעד מעסקיו של עידן עופר. על ההתפטרות הודיעה הערב (ה') בזן בדיווח לבורסה.

במסגרת תפקידו כדירקטור רגיל בבזן היה גלעד חבר בועדת הכספים ובועדת ההשקעות, והוא נחשב לבעל מומחיות חשבונאית ופיננסית. סיבת התפטרותו לא צוינה בדיווח לבורסה.

 

מה דעתך על מניית בזן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בזן הודיעה באופן מיידי על מינויו של דירקטור חדש - רו"ח גיא אלדר. אלדר שימש בין היתר כסמנכ"ל הכספים של צים, חברת הספנות המוחזקת על ידי קנון - גם היא בשליטת עידן עופר, ומתוקף הכשרתו הוא כמובן בעל מומחיות חשבונאית ופיננסית. אלדר פרש מתפקידו בצים במרץ האחרון, עם מינויו של המנכ"ל החדש אלי גליקמן, ולאחר כהונה של כמעט 5 שנים. במסגרת תקופתו בצים ניהל אלדר לצד הנהלת החברה את המגעים עם מחזיקי האג"ח, בדרך למהלך חריף של הסדר חוב שכלל צמצום ההחזקות של עידן עופר.

 

בחודש מרץ 20,16 התפטר גלעד מתפקידו כיו"ר כיל, לאחר שמונה שנים בקבוצת החברה לישראל, בין היתר בתפקיד מנכ"ל הקבוצה (בין 2007 לתחילת 2015). עלות העסקתו של גלעד בתקופתו בחברה לישראל עוררה גלי ביקורת עזים - בסך הכל צבר גלעד במהלך שנותיו בראשות החברה לישראל סכום של 143 מיליון שקל (במונחי עלות שכר). 

 

14 חודשים לאחר התפטרותו, בחודש מאי השנה, גלעד ושלושה בכירים נוספים בחברה לישראל הסכימו להחזיר 80% מתשלום שקיבלו מכיסו הפרטי של עידן עופר. ההסכמה ניתנה במסגרת פשרה הכוללת הסרת תביעה נגזרת שהוגשה נגד אותם בכירים - לאחר שזו שאושרה על ידי השופטת רות רונן.

 

 בחודש אוגוסט האחרון דיווח "כלכליסט" כי גלעד חבר לכלכלן הראשי לשעבר במשרד האוצר מיכאל שראל ולאיתי שטרום בהקמת קרן גידור שתעסוק ברכישה ומכירה של אופציות על מדד המעוף. שטרום, שהורשע לפני כשנה בהרצת מניות אי.די.בי אחזקות ונידון לשנת מאסר, ישמש כמשווק בלבד ואילו אחותו אפרת שפרוט היא שרשומה כשותפה בקרן. שטרום ממתין בימים אלה לדיון בערעור שהגיש לבית המשפט העליון, שצפוי להתקיים באפריל 2018.

 

 

ניר גלעד  ניר גלעד צילום: אלכס קולומויסקי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x