$
שווקי חו"ל

קייט פארמה קיבלה אישור מה-FDA לטיפול בסרטן במערכת הלימפה

החברה, שנקנתה באוגוסט על ידי ענקית התרופות האמריקאית גיליד, תמכור את התרופה שלה לסרטן הלימפה ב-373 אלף דולר למחזור טיפול

דרור רייך ולילך האומר 10:1419.10.17

מנהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA) אישר את התרופה של קייט פארמה לסרטן במערכת הלימפה. החברה שייסד פרופ' אריה בלדגרין ב־2009, נמכרה באוגוסט לענקית התרופות האמריקאית גיליאד תמורת 11.9 מיליארד דולר.

 

CAR-T, הטכנולוגיה בה עובד הטיפול של קייט, נחשבת לגולת הכותרת בתחום ריפוי הסרטן. הטיפול של קייט פארמה, שנקרא YESCARTA, שנקרא אימונו-תרפיה כולל הוצאה של תאים חיסוניים (תאי T) מדם המטופל, וכאשר תאים אלה מוחזרים לתוך הגוף, הם פונים לתאי הסרטן ומשמידים אותם.

 

התרופה שאושרה מיועדת לחולי לימפומה שלא נותרו להם אופציות אחרות וזקוקים נואשות לטיפול - כ-3,500 חולים בארה"ב.

 

אריה בלדגרין אריה בלדגרין

 

הטיפול של קייט אינו זול ומחירו יעמוד על 373 אלף דולר להזרקה חד-פעמית, שכן כל זריקה תהיה מותאמת ספציפית לחולה. פוטנציאל ההכנסות (יחד עם טיפול נוסף שנמצא בדרך) מוערך על ידי האנליסטים ב-4 מיליארד דולר בשנה.

  

בספטמבר אשתקד דיווחה קייט פארמה על הצלחה בניסוי בתרופה, KTE-C19. בדצמבר הודיעה כי הגישה ל־FDA האמריקאי בקשה לרישיון ביולוגי (BLA) עבור התרופה כטיפול לחולים עם סרטן מסוג לימפומה אגרסיבי. במאי השנה דיווחה קייט פארמה על חולה שנפטר בניסוי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x