$
שווקי חו"ל

פתרון לצרות? טויס אר אס שוקלת הנפקת החטיבה האסייתית לפי שווי של 2 מיליארד דולר

רשת הצעצועים הגישה בחודש שעבר בקשה לפשיטת רגל, אך החטיבה האסייתית שלה לא נכללה בתהליך וכעת החברה מנהלת מגעים עם בנקי השקעות במטרה לבחון את הרעיון של הנפקת העסק בבורסת הונג קונג

בלומברג 12:2317.10.17

רשת הצעצועים האמריקאית טויס אר אס, שהגישה בקשה להגנה מפני נושים בצפון אמריקה, בוחנת את האפשרויות העומדות בפניה באסיה, שם המכירות עולות.

בין האפשרויות, נשקלת גם הנפקה ציבורית ראשונה (IPO), כך לפי אנשים המעורים בנושא וביקשו להישאר בעילום שם. לדבריהם, הרשת האמריקאית ביחד עם השותפים המקומיים שלהם, האחים פונג, מנהלת מגעים עם בנקי השקעות במטרה לבחון את ישימות הרעיון של הנפקת העסק באסיה בבורסת הונג קונג. עסקה מסוג זה תעניק לחטיבה שווי של 2 מיליארד דולר.

חנות טויס אר אס חנות טויס אר אס צילום: בלומברג

 

עם זאת, המקורבים מדגישים כי השיחות הן בשלבים ראשוניים, וההצעה עוד עלולה לרדת מהשולחן. טויס אר אס מחזיקה ב-85% מהחטיבה באסיה, כשפונג גרופ, חברת ההשקעות הפרטית שבבעלות אנשי העסקים ויקטור וויליאם פונג מהונג קונג, מחזיקה ב-15% הנותרים.

 

טויס אר אס הגישה את הבקשה לפשיטת רגל בחודש שעבר בארה"ב, אך החטיבה האסייתית שלה לא נכללה בתהליך. בכל זאת, היא הופכת את תהליך ההנפקה למסובך יותר ותקשה על מכירתה למשקיעים. עם זאת, היא תאפשר לבעלים של הרשת להשיב לעצמם חלק מההשקעה על ידי מכירת מניות בעסק שרושם ביצועים טובים.

 

טויס אר אס שולטת בשוק הצעצועים של אזור אסיה והפסיפיק, המוערך בשווי 20.7 מיליארד דולר, כך לפי הנתונים שאספו בחברת המחקר יורומוניטור. היא ייצגה בשנה שעברה 20% ממכירות הבובות, בובות גיבורי העל, פאזלים ומוצרים דומים באזור. יתרה מכך, ברבעון האחרון, הצמיחה באסיה והפסיפיק עזרה לפצות על המכירות החלשות בארה"ב ובאירופה.

 

בעלי החברה מקווים לבצע את ההנפקה כבר בתחילת 2018, אך הפרשנים מטילים ספק ביכולתם לבצע את ההנפקה בלוח הזמנים השאפתני הזה, בעיקר בשל המורכבות הנלווית לתהליך פשיטת הרגל בארה"ב.

 

החטיבה של טויס אר אס באסיה נפתחה ב-1986. פונג גרופ היא גם בעלת המניות הגדולה ביותר בלי אנג פונג, ספקית של קמעונאיות אמריקאיות כמו וולמארט.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x