שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

מנכ"ל טבע החדש קור שולץ יגיע לארץ וייכנס לתפקידו בשבועיים הקרובים

חברת התרופות כבר הכריזה על המנכ"ל החדש ב-11 בספטמבר אך הוא המשיך לכהן כמנכ"ל לונדבק הדנית עד למציאת מחליף. עד סוף החודש הזה הוא ייכנס לתפקידו החדש באחת התקופות הסוערות ביותר של החברה

גולן חזני 07:0617.10.17

המנכ"ל החדש של טבע קור שולץ צפוי להגיע לישראל עד סוף החודש ולהיכנס לתפקידו, כך נודע ל"כלכליסט". טבע הודיעה על מינויו של שולץ לתפקיד המנכ"ל ב־11 בספטמבר, אך הוא המשיך לכהן כמנכ"ל חברת התרופות הדנית לונדבק עד למציאת מחליף.

 

שולץ צפוי להשתכר בטבע שכר בסיס שנתי בגובה 2 מיליון דולר נוסף למענק חתימה של 20 מיליון דולר, אופציות בשווי 6 מיליון דולר ומניות טבע בשווי 7.5 מיליון דולר. בנוסף הוא יקבל מענק תלוי ביצועים בגובה 140%–200% משכרו השנתי.

 

 

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
86% 7% 7%

 

 

שולץ. ייכנס לתפקידו עד סוף החודש שולץ. ייכנס לתפקידו עד סוף החודש

 

עד כה שרר ערפל סביב מועד הגעתו של שולץ לישראל ואף נפוצו הערכות כי הוא צפוי להגיע רק לקראת סוף השנה. הגעתו הקרובה היא חדשות טובות עבור חברת התרופות הישראלית, שסובלת משנה רצופת מפלות וסוחבת חוב של 38 מיליארד דולר בעקבות רכישת אקטביס, חטיבת התרופות הגנריות של אלרגן האירית.

 

בשבועות שחלפו מאז ההודעה על מינוי שולץ חוותה טבע טלטלה נוספת, לאחר שבתחילת החודש אישר מינהל המזון והתרופות האמריקאית ה־FDA למיילן, מתחרתה של טבע, לשווק גרסה גנרית לקופקסון. השקת גרסה זו לתרופת המקור של טבע לטרשת נפוצה צפויה לפגוע מהותית בתוצאות הכספיות של טבע, שהורידה עוד קודם לכן את תחזית הכנסותיה ל־2017 לגובה של 23.2–22.8 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x