• תפריט
בורסת ת"א

ברקליס: "התחרות תחתוך את מחיר הקופקסון של טבע ב־40%"

מיילן משיקה את הגרסה הגנרית של התרופה המובילה של טבע עם הנחה של 14% - ובבנק ההשקעות האמריקאי מעריכים כי ההנחה רק תעמיק

דרור רייך 18:4909.10.17

"מיילן תעניק הנחה של 14% במחיר לגרסה הגנרית שלה לקופקסון 40 מ"ג של טבע", כך דיווחו היום (ב') האנליסטים של בנק ההשקעות ברקליס. "אנו מאמינים שההנחות יגדלו ככל שחברות נוספות יקבלו אישור לשווק תחליף גנרי לקופקסון", הוסיפו.

 

המהלך מתיישר עם אסטרטגיית ההשקה של מומנטה וסנדוז לתרופה Glatopa (מהווה תחליף לקופקסון במינון של 20 מ"ג) שהושקה בהנחה של 18%. אישור הגרסה הגנרית לקופקסון, שהגיע מוקדם מהצפוי, הפיל את מניית טבע במהלך החג לשפל של 15 שנה. עם זאת, מניות טבע ומיילן נותרו יציבות במסחר בתל אביב.

 

"מיילן לא תקבל בלעדיות עד להשקת תחרות נוספת"

"ההשקות הנוספות של קופקסון גנרית לא צפויות לפחות עד תחילת השנה הבאה, ולכן ההטבה של מכירת קופקסון במשך 180 יום ללא תחרות שמיילן דורשת לא תינתן עד שלא יהיה אישור למתחרה נוסף", כותבים בברקליס. "מיילן השיקה את התרופה בחבילות של 12 ולא של 30 יחידות כמו טבע, וייתכן שזה בגלל שהיא עדיין לא נמצאת בתפוקת ייצור מלאה".

 

לסיכום מעריכים בבנק כי כשהתחרות תתחיל במלואה, ההנחות במחיר יגיעו ל־30%–40%. עלות הטיפול של טבע עומדת על 80–90 אלף דולר בשנה לאחר עלייה של 1,000% במחיר מאז השקתו ב־1996.

 

קופקסון 40 מ"ג של טבע קופקסון 40 מ"ג של טבע צילום: שאטרסטוק

 

"השחיקה בקופקסון נראית מהירה ואלימה מההערכות המוקדמות", אומר יונתן קרייזמן מבנק ירושלים. "ערכנו בחינה מחודשת למודל בעקבות השקת הגרסה הגנרית לקופקסון 20 מ"ג ו־40 מ"ג של מיילן בארה"ב וההשקה הצפויה באירופה של אלבוג'ן וסינטאון (בשיתוף מיילן). אנו מניחים שתי מתחרות גנריות בארה"ב ב־2018 (לעומת הערכות לאחת קודם לכן) ושחיקה עמוקה מכפי שצפינו באירופה".

 

"טבע תצטרך לבחור: איבוד דירוג או הנפקה"

 

"טבע תצטרך לבחור בין איבוד דירוג החוב להנפקת הון", ממשיך קרייזמן. "הסיכון הבא הוא הורדת דירוג האשראי של החברה על ידי אחת מסוכנויות הדירוג ל־High Yield ('תשואת זבל'). הזרמת הון משמעותית תהווה דילול ניכר לבעלי המניות של החברה, תוך פגיעה בלתי נמנעת בשער המניה. אובדן דירוג החוב עשוי לגרור תגובה שלילית מתונה יותר במניה, אך יפגע ביכולת גיוס החוב והתמרון הפיננסי והעסקי של החברה".

 

בשורה התחתונה, בבנק ירושלים מפחיתים את מחיר היעד של טבע ל־16 דולר למניה — קרוב למחירה בפתיחת המסחר בניו יורק: 15.93 דולר.

לכתבות נוספות בנושא שוק ההון 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x