$
בורסת ת"א

עלייה נוספת בהכנסות: תחזית אופטימית במזור לרבעון השלישי

החברה קיבלה במהלך הרבעון השלישי 22 הזמנות חדשות, לעומת 19 הזמנות ברבעון הקודם. ההכנסות צפויות לעמוד על 17.2 מיליון דולר, בהשוואה ל-15.5 מיליון דולר ברבעון השני ול-7.5 מיליון דולר ברבעון המקביל

מיקי גרינפלד 12:2709.10.17

מזור רובוטיקה מעדכנת היום (ב'), כי היא צפויה לסיים את הרבעון השלישי עם הכנסות שיא של כ-17.2 מיליון דולר - בהשוואה להכנסות של 15.5 מיליון דולר ברבעון השני של השנה ושל כ-7.5 מיליון דולר ברבעון השלישי בשנת 2016.

 

במהלך הרבעון השלישי קיבלה החברה 22 הזמנות מלקוחות בארצות הברית, אסיה וישראל - לעומת 19 הזמנות שקיבלה ברבעון השני. מרבית ההזמנות ברבעון השלישי, 19 במספר, היו למערכות החדשות יותר שמפתחת החברה, מדגם Mazor X - ויתר ה-3 למערכות הרנסנאס של החברה. 

 

11 מתוך 19 ההזמנות שהתקבלו במחזור האחרון למערכות X התקבלו באמצעות מדטרוניק, ענקית המכשור הרפואי שחתמה על הסכם השקעה ושיווק עם מזור - מתוכן סופקו ללקוחות 5 מערכות. 3 ההזמנות למערכות רנסאנס התקבלו באמצעות שותף ההפצה של מזור בסין - אחת מהן סופקה כבר ברבעון השלישי. 

 

החברה סיימה את הרבעון השלישי עם צבר הזמנות של 17 מערכות, 15 מתוכן למזור X ו-2 נוספות למערכת רנסאנס. זאת לעומת צבר הזמנות של 14 מערכות ברבעון השני.  

 

מזור מפתחת מכשיר רובוטי לניווט כלים כירורגיים בדיוק גבוה ובפולשנות מזערית, המיועד לניתוחי עמוד שדרה וניתוחי מוח. מניית מזור טיפסה ב-110% מתחילת השנה.

 

החל מה-18 בספטמבר 2017, קיבלה מדטרוניק אחריות מלאה להפצה של מערכת מזור X, כחלק מהשלב השני בהסכם האסטרטגי שנחתם בין החברות. במסגרת שלב זה משקיעה מדטרוניק 40 מיליון דולר בחברה הישראלית. "במהלך הרבעון העברנו למדטרוניק עובדים מיומנים ממערך המכירות שלנו, יחד עם צבר הזמנות חזק. מעבר זה נעשה בצורה חלקה ויעילה והצלחנו לשמר פעילות מכירות יציבה, בתקופה זו," אמר אורי הדומי, מנכ"ל מזור.

 

 

מנכ"ל מזור אורי הדומי מנכ"ל מזור אורי הדומי צילום: אסף שילה- ישראל סאן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x