$
בורסת ת"א

אורד תקים 4 תחנות כוח עבור שיכון ובינוי ב-100 מיליון שקל

תחנות הכוח הפוטו וולטאיות יוקמו בנגב, בתקופה של 15 חודשים. החברה הבת של אורד תספק שירותי תפעול בתחנות בתקופה של 10 שנים, עבור 20 מיליון שקל

מיקי גרינפלד 08:1809.10.17

חברת אורד תקים 4 תחנות כוח פוטו וולטאיות עבור שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת בעסקה של 100 מיליון שקל. אורד מדווחת הבוקר (ב') לבורסה על ההסכם עליו חתמה בצירוף החברה הבת שלה סולארפאוור. סולארפאוור צפויה לחתום על הסכם נוסף ונפרד מול שיכון ובינוי לתפעול ותחזוקה של התחנות, לתקופה של 10 שנים, בתמורה כוללת של 20 מיליון שקל.

 

אורד נשלטת על ידי צחי סולטן וניר פלג - השניים רכשו את השליטה בחברה בדצמבר 2013, במסגרת קבוצת שליטה עם משפחת אדורם. שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת נשלטת על ידי שיכון ובינוי של שרי אריסון. על פי הדיווח לבורסה, אורד התקשרה בארבעה הסכמים להקמת 4 תחנות כוח פוטו וולטאיות בנגב, בהספק כולל של 5.35 מגה וואט. שיכון ובינוי זכתה במכרז להקמת התחנות אותו פרסמה רשות החשמל.

 

מה דעתך על מניית אורד:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

תקופת ההקמה של האתרים צפויה לארוך כ-15 חודשים, ומועד הסיום אליו התחייבה אורד עומד על בין אוגוסט לדצמבר 2018. התמורה תועבר לאורד בהתאם לאבני דרך שנקבעו בהסכם. במסגרת זו, שיכון ובינוי תשלם כ-27.5% מהתמורה עם חיבור של כל אחד מהתרים לרשת של חברת החשמל.

 

ההסכם הוא במתכונת של Turn Key ובמסגרתו מחויבת אורד לביצוע עבודות הנדסה אזרחית באתרים, הקמת השדה הסולארי, כבילה חשמלית עד לנקודת החיבור לחברת החשמל ומיגון השדות במערכת אבטחה על פי דרישות הרגולציה.

 

בהסכם נקבעו פיצויים מוסכמים בגין אי עמידה בתפוקה ואי עמידה בלוחות הזמנים. אורד מציינת כי לנוכח התחייבותה של שיכון ובינוי ללוחות זמנים "קשיחים" מצד רשות

החשמל ביחס לחיבור האתרים לרשת החשמל, נקבעו בהסכמים פיצויים בשיעור מהותי מאד במקרה של אי עמידה ביעדי הביצוע. עם זאת, מציינת אורד, היא "סבורה כי הסיכויים שלא תצליח לעמוד ביעדי הביצוע במועדים האחרונים שנקבעו להם בהסכמים הינם נמוכים מאוד". 

 

בהסכם התפעול הנפרד שייחתם כאמור מול סולארפאוור ייקבעו נק' יציאה, כל 3 שנים (ובסה"כ 3 נק' יציאה בתקופת ההסכם, העומדת כאמור על 10 שנים). בדיווח מוזכרת אפשרות לחתימה על הסכמי תפעול נוספים שיחתמו עם סולארפאוור בהמשך, בקשר לאתרים אחרים של שיכון ובינוי.  

 

 

מטה חברת אורד בחולון מטה חברת אורד בחולון צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x