$
בורסת ת"א

סאמיט של זוהר לוי רכשה מיוחננוף את גלובוס סנטר באשקלון ב-330 מיליון שקל

המתחם, המצוי בשלבי הקמה סופיים, צפוי להניב בתפוסה מלאה תשואה שנתית של כ-8.5%; עד היום נחתמו הסכמי שכירות לגבי כ-80% משטחי הנכס

אורן פרוינד ואורנה יפת 14:4602.10.17

חברת סאמיט של זוהר לוי רכשה מיוחננוף את גלובוס סנטרב אשקלון ב-330 מיליון שקל  אחזקות נדל"ן ממשיכה להרחיב את פעילותה בשוק הישראלי, ומדווחת היום (ב') כי חתמה על עסקה לרכישת נכס בסמוך לאשקלון. סאמיט תרכוש את השליטה במתחם המסחר המוכר כ"גלובוס סנטר אשקלון", מידי קבוצת יוחננוף. המתחם מצוי בשלבי הקמה סופיים. סך ההשקעה בשלב הנוכחי של הפרויקט מסתכמת בכ-330 מיליון שקל.

 

ה-NOI שיניב המתחם בתפוסה מלאה צפוי לשקף תשואה שנתית של כ-8.5% (כ-28 מיליון שקל). נתון זה אינו מתייחס להשקעה העתידית המתאפשרת במידה ויפותחו שטחים נוספים הסמוכים לנכס.

 

עד היום נחתמו הסכמי שכירות לגבי כ-80% משטחי הנכס, ומתנהלים מגעים מתקדמים עם מספר שוכרים משמעותיים, כדי להגיע לתפוסה מלאה עד להשלמת הקמתו של הנכס. הנכס הנרכש ישתרע לאחר השלמת הקמתו על שטח בנוי של כ-30,000 מ"ר, ולצידו קיימים שטחים נוספים, בהיקף של עשרות דונמים, עליהם ניתן לפתח בעתיד שטחים נוספים של מסחר, לוגיסטיקה ושירותי דרך, כאשר סאמיט התחייבה כי היא תעמיד את ההון הנדרש לפיתוח זה.

 

המתחם המסחרי שיוקם יהיה הגדול מסוגו בעיר אשקלון, וצפוי לשרת את תושבי העיר והאזור, ולהפוך למוקד משיכה משמעותי בתחום המסחר והבילויים. יצוין, כי סאמיט רכשה במסגרת העסקה את השליטה (51%) מחברות, המחזיקות בכ-74% מהזכויות בנכס.

 

זוהר לוי יו"ר סאמיט זוהר לוי יו"ר סאמיט

 

סאמיט אחזקות, בשליטת זוהר לוי, הינה חברת נדל"ן מסחרי הפועלת בישראל ובגרמניה. לסאמיט כיום פורטפוליו בהיקף של כ-105 נכסים בגרמניה ובישראל בשווי של כ-4.5 מיליארד שקל ובשטח להשכרה כולל של כמיליון מ"ר. מרבית נכסי החברה ממוקמים בערים הגדולות או בסמיכות להם ובאזורי הביקוש.

 

לפני כשבועיים חתמה סאמיט על עסקה נוספת בישראל, במסגרתה רכשה את השליטה במרכז לוגיסטי באשדוד תמורת כ-76 מיליון שקל. הנכס באשדוד יניב תשואה של כ-8.2%, וסאמיט צפויה להשקיע בפיתוחו כ-44 מיליון שקל נוספים, באופן שיביא את דמי השכירות עם השלמת פיתוחו לכ-11 מיליון שקל בשנה, נתון המשקף תשואה של כ-9% על סך ההשקעה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x