$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

הסכם פשרה בין פועלים אי.בי.איי לגולדשמידט: יעביר עמלות מהנפקות

בתמורה פועלים אי.בי.אי תתחייב שלא תגיש שום תביעות נגד גולדשמידט. לפני חודש הוא הודיע על פרישה - והקמת חברת חיתום חדשה

אורן פרוינד 18:2528.09.17

הסכם פשרה מתגבש בין ארז גולדשמידט, המנכ"ל הפורש של חברת החיתום פועלים אי.בי.אי, לבין הנהלת החברה הקיימת. כך נודע ל"כלכליסט".

  

 

גולדשמידט צפוי לחתום בימים הקרובים על הסכם עם הנהלת פועלים אי.בי.אי לפיו יעביר עמלות מהנפקות עתידיות שיבצע בחברת החיתום החדשה שהקים לאחרונה – אוורסט - לידי פועלים אי.בי.אי. בתמורה תעניק פועלים אי.בי.אי התחייבות להיעדר תביעות נגד גולדשמידט, שזעזע לפני חודש את שוק החיתום הישראלי כשהודיע על פרישה והצטרפות לשני מייסדי ההנפקות האמריקאיות רפי ליפא וגל עמית והקמת חברת חיתום חדשה.

 

ארז גולדשמידט ארז גולדשמידט צילום: אוראל כהן

  

בפועלים אי.בי.אי עדיין לא השמיעו קולות שמאיימים בתביעה נגד גולדשמידט. ואולם ככל הנראה, האחרון החליט להיות זהיר ולהסתפק בתשלום של כמה מיליוני שקלים על חשבון תביעה עתידית. גולדשמידט צפוי לשלם לפועלים אי.בי.אי חלק מסוים מהעמלות שתבצע אוורסט בהרחבות של חברות הנדל"ן האמריקאיות שכבר הנפיקו בישראל.

 

עד כה הביאו ליפא, עמית וגולדשמידט 10 חברות נדל"ן אמריקאיות שגייסו למעלה מ-10 מיליארד שקל. העמלות של החברות החדשות שיגיעו צפויות ללכת במלואן לאוורסט.

 

גולדשמידט עדיין נחשב מנכ"ל פועלים אי.בי.אי עד ל-20 בנובמבר 2017, ואולם מחשש לניגוד עניינים הוא כבר אינו מעורב בפעילות החברה. בימים אלו הוא מבצע את ההקמה של אוורסט שמוחזקת נכון להיום בבעלות מלאה על ידי חברת GRE (ראשי תיבות של גל עמית, רפי ליפא

וארז גולדשמידט) שנמצאת כיום בבעלות משותפת בחלקים שווים על ידי ליפא ועמית.

 

בית השקעות חדש

 

בשלב מאוחר יותר, לאחר שגולדשמידט יעזוב רשמית את פועלים אי.בי.אי, יוקצו לו מניות ב-GRE והוא צפוי להיות בעל המניות בגדול ביותר בחברה (עדיין לא סוכם סופית). לשני הסמנכ"לים של גולדשמידט, נדב זיו ואילן מוסנאים, גם יוקצו מניות (ככל הנראה אחוזים בודדים) באוורסט. פעילות הייעוץ של ליפא ועמית, שנחשבת ליוקרתית ביותר ובעלת ההכנסות הגבוהות ביותר בשרשרת של היועצים והחתמים (עד 3% מהיקף ההנפקה), תישאר בבעלות פרטית של ליפא ועמית תחת חברת ויקטורי.

 

ליפא, עמית וגולדשמידט לא סתם עשו את המעבר מפועלים אי.בי.אי לעבר חברה חדשה. מקורות בשוק ההון סיפרו ל"כלכליסט" כי ליפא ועמית מתכננים להקים מעין בית השקעות בדומה לווליו בייס שיגייס תחת קורת הגג שלו קרנות נאמנות, מחלקת אנליזה ופעילויות פיננסיות נוספות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x