$
בורסת ת"א

שאול אלוביץ' מכר מניות אנלייט אנרגיה ב-18.1 מיליון שקל

אלוביץ' מכר את המניות בעסקה מחוץ לבורסה, ואחזקתו הישירה בחברה ירדה מ-6.3% ל-3.8% - יורוקום שבבעלותו מחזיקה 15% נוספים באנלייט

מיקי גרינפלד 17:5728.09.17

שאול אלוביץ' מכר מניות אנלייט אנרגיה ב-18.1 מיליון שקל, בעסקה מחוץ לבורסה. המכירה שנעשתה היום (ה') כללה את המניות שבהן מחזיק אלוביץ' באופן ישיר - האחזקה הישירה שלו בחברה ירדה בעקבות המכירה מ-6.3% ל-3.9%. אלוביץ' מחזיק במקביל ב-15.4% מאנלייט אנרגיה בעקיפין, באמצעות יורוקום, החברה הפרטית שבבעלותו.  

 

בסך הכול מכר אלוביץ' מחוץ לבורסה 11,940,000 מניות אנלייט, במחיר של 152 אג' למניה. מתוכן, 3,687,823 מניות רשומות על שם רעייתו, איריס אלוביץ'. מניית אנלייט פתחה את היום בבורסה במחיר בסיס של 152.5 שקלים, וננעלה בעלייה של 1.3% ובשווי של 154.5 שקלים.

 

אנלייט הודיעה במקביל על מינויו של שי ויל כממלא מקום זמני ליו"ר הדירקטוריון, במקומו של אור אלוביץ', בנו של בעל השליטה, שהודיע בשבוע שעבר כי הוא משעה את עצמו מהתפקיד בשל חקירת רשות ני"ע בפרשת בזק. ויל הוא מבעלי השליטה בגבעון, השותפה של יורקום באנלייט. 

 

גבעון מחזיקה ב-8.6% ממניות אנלייט והיא בעלת המניות השניה בגודלה בחברה אחרי יורוקום. גבעון נשלטת במשותף על ידי שי ויל כאמור, לצד אחיו גיל ואחותו אילת. שי ויל הוא בעל מוסמך בכלכלה ומנהל עסקים מאונ' בר אילן, תואר מוסמך במנהל עסקים מאונ' בוסטון ותואר דוקטור מאונ' פייס בניו יורק.

 

בין הפרשיות הנחקרות על ידי רשות ני"ע, חשש למרמה מול ועדות בזק בעסקאות בעלי עניין מול yes, התערבות פסולה לכאורה בדו"חות yes, וקידום אינטרסים שונים של החברה על ידי מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר. החקירה פגעה בשווי המניות של פירמידת בזק, ולפיכך אלוביץ' נדרש לנקוט במהלכים לחיזוק מצבו הפיננסי. מימוש מניות אנלייט משתלב בכיוון פעולה זה.

 

אנלייט מתמחה בייצור חשמל ממקורות מתחדשים - סולארי ורוח, והיא המניה ה"מצליחה" ביותר של קבוצת יורוקום השנה - עם זינוק של 63% מתחילת ינואר (שאר מניות הקבוצה ירדו בעשרות אחוזים בתקופה זו, על רקע החקירה האמורה). לפני ימים אחדים עדכנה אנלייט כי פרויקט הרוח הגדול שלה בסרביה יוצא לדרך, לאחר סגירה פיננסית ואישורים רגולטוריים.

  
שאול אלוביץ' שאול אלוביץ' צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x