$
שווקי חו"ל

הרגולטור הבריטי: "ריאנאייר מטעה בעקביות את הנוסעים"

רשות התעופה האזרחית בבריטניה הודיעה לחברה שביטלה עשרות אלפי טיסות, כי בניגוד לעמדה שהיא מציגה לנוסעים - היא חייבת לספק להם חלופה בחברה מתחרה

שירות כלכליסט 14:2028.09.17

חברת התעופה ריאנאייר פוגעת בזכויות הלקוחות שלה. כך קבעה רשות התעופה האזרחית בבריטניה (U.K. Civil Aviation Authority - CAA) שהודיעה לחברת הלואוקוסט כי תבחן נקיטה בצעדים משפטיים אם לא תשנה את התנהלותה.  

הרשות קבעה במכתב שהפנתה לריאנאייר כי  היא דוחה את עמדתה לפיה לא מאחריותה להפנות לקוחות בטיסות שהתבטלו לטיסות של חברות מתחרות. הרשות הודיעה לחברת הלואוקוסט כי היא "באופן עקבי מטעה את הנוסעים" אודות זכויותיהם. ריאנאייר ביטלה בשבוע שעבר כ-2,100 טסות, עם 315 אלף נוסעים.

 

ריאנאייר יצאה לפני שבועיים בהודעה הראשונה על הביטולים הרבים הצפויים בטיסותיה. במסגרת ההודעה נאמר כי תבטל בין 40 ל-50 טיסות ביום בששת השבועות הקרובים, זאת כדי שתוכל להוציא עובדים לחופשה. אתמול הודיעה החברה כי בחודשים נובמבר עד מרץ היא מתכוונת לבטל 18 אלף טיסות ולהשעות 34 קווי פעילות - מהלך שצפוי להשפיע על 400 אלף נוסעים שיאלצו לחפש אלטרנטיבות.

 

"המידע שפורסם אתמול באתר של ריאנאייר שוב אינו מספק לנוסעים מידע לפיו החברה תדאג להזמנה חלופית בחברה אחרת במקרה שאין שירות אפשרי חלופי של ריאנאייר", מציינת הרשות במכתב שהעבירה לחברה.

 

הרשות מציינת עוד כי היא יצרה קשר ב-19 בספטמבר עם ריאנייאר ודרשה ממנה לתקן את המידע השגוי שסיפקה ללקוחות ולאשר שהחברה תדאג להם לטיסה חלופית בחברה אחרת. "עד כה לא ביצעת את התיקון הנדרש", מצויין במכתב.

 

ריאנאייר הציעה ללקוחות לבחור בין החזר כספי לטיסה אחרת שלה עצמה, גם כאשר הטיסה הבאה ליעד המבוקש יצאה ימים לאחר הטיסה שבוטלה. החברה פרסמה הודעה בתגובה לפרסום המכתב, ובה נאמר כי היא "תבצע באופן מלא את מה שהרשות מבקשת".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x