$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

פעילים נגד מנהל דסק שערק לאי.בי.אי: "גנב לנו תיק לקוחות"

בית ההשקעות מבקש צו מניעה נגד מנהל דסק החו"ל לשעבר צבי שלזינגר, בטענה ש־30 לקוחות עזבו בעקבותיו ולכן איבד תיק לקוחות בהיקף של 215 מיליון שקל והכנסות של 911 אלף שקל בשנה מדמי ניהול. שלזינגר: "הם עברו מבחירה אישית"

אורן פרוינד 07:1728.09.17
רבקה אלגריסי מנכ"לית פעילים רבקה אלגריסי מנכ"לית פעילים צילום: אוראל כהן
 
בבקשה שהוגשה לבית הדין האזורי לעבודה בת"א, באמצעות עוה"ד סמדר קפלן ומורן דורי ממשרד פיינברג, טען פעילים כי עד היום עזבו אותו כ־30 לקוחות ועברו לאי.בי.אי בעקבות פרישת שלזינגר. לטענתם, מדובר בתיק שהיקפו 215 מיליון שקל ובאובדן הכנסות מדמי ניהול של 911 אלף שקל בשנה.

 

פעילים מבקשת סעדים וצווי מניעה זמניים שעיקרם צו מניעה מלעשות שימוש בסודות מסחריים של פעילים, שהגיעו אל שלזינגר במסגרת עבודתו בפעילים; צו מניעה המורה לשלזינגר להימנע מפגיעה כלשהי במוניטין החברה או במאגר לקוחותיה; וצו מניעה שמורה לו לא לעסוק במישרין או בעקפין בלקוחות החברה, שעימם עמד בקשר ישיר בתקופת עבודתו.

 

בבקשה לבית משפט נטען כי "מתוקף תפקידו הבכיר בחברה, כמנהל דסק חו"ל, היה שלזינגר שותף מלא וחשוף לסודותיה המסחריים של החברה, ובפרט לרשימת לקוחותיה שבהם טיפל, וכן למידע עסקי סודי על כל לקוח — לרבות העדפותיו וצרכיו ביחס לאפיקי השקעה אופציונליים".

 

רבקה אלגריסי מנכ"לית פעילים רבקה אלגריסי מנכ"לית פעילים צילום: אוראל כהן

 

עוד כתבו בפעילים: "שלזינגר התחייב כי במשך שנתיים לא יטפל בלקוחות החברה, אלא אם ניתן אישור בכתב ומראש מאת החברה, ולמעט לקוחות שנמנו עם ציבור הלקוחות של מעסיקתו החדשה טרם סיום עבודתו בפעילים".

 

בפעילים הוסיפו כי "ימים אחדים בלבד לאחר סיום העסקתו בחברה החל שלזינגר לעבוד בחברת אי.בי.אי. שלזינגר לא הודיע להנהלת החברה שהוא עובר לאי.בי.אי, והיא שמעה על כך לראשונה מאחרים במהלך מסיבת פרידה שאורגנה לו באוגוסט האחרון. גם במסיבה בחר שלזינגר לא לספר למנהלת שלו, רבקה אלגריסי, על המעבר לאי.בי.אי. ברור, איפוא, כי המשיב הסתיר במכוון את העובדה שהוא עובר לעבוד בעבור אי.בי.אי".

 

שלזינגר טען מנגד כי "התיאור העובדתי אינו נכון ואינו משקף את נסיבות המקרה". את שלזינגר ואת אי.בי.אי מייצגות עוה"ד נעמה שבתאי־בכר וחמוטל בנו ממשרד בכר שבתאי. עוד ציין שלזינגר כי הוא "מסכים למתן מרבית הסעדים שנתבעו, שכן ממילא הוא פועל לפיהם גם כיום". הדבר היחיד שאינו מסכים לו הוא להימנע מלפנות ללקוחות פעילים שעימם עמד בקשר בזמן עבודתו. לדבריו, "המניעה תחול לתקופה שיקבע בית הדין, אולם אין הצדקה לעשות כן במשך שנתיים, כפי שמצפה פעילים". עוד הדגיש שלזינגר כי "אינו פונה באופן ישיר או עקיף ללקוחות פעילים ולא מציע להם לעבור. לקוחות שעברו עשו זאת מבחירה חופשית, בהתאם להחלטה שלהם. מרבית הלקוחות שעברו לאי.בי.אי היו לקוחות של החברה עוד קודם לכן".

 

מפעילים סרבו להגיב לדברים.

 

מאי.בי.אי נמסר כי "אי.בי.אי ושלזינגר לא פעלו ואינם פועלים באופן אקטיבי להעברת לקוחותיו לשעבר. היה ומי מלקוחות פעילים מחליט להעביר את כספו לניהול באי.בי.אי, זו בחירתו החופשית והלגיטימת בשוק תחרותי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x