$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

מתנת המעבר של גרינבאום ונבו: יקבלו 10% מפועלים אי.בי.אי

עופר גרינבאום ושי נבו הודיעו היום על התפטרות מחברת החיתום לאומי פרטנרס לטובת ניהול חברת החיתום המשותפת של בנק הפועלים ובית ההשקעות אי.בי.אי

אורן פרוינד 14:1627.09.17

עופר גרינבאום ושי נבו, שני המנהלים של גוף החיתום לאומי פרטרנס, חתמו על חוזה עם חברת החיתום פועלים אי.בי.אי לניהול החברה. גרינבאום ונבו הודיעו על התפטרות וצפויים לעזוב את החברה בחודשים הקרובים. גרינבאום ימונה למנכ"ל חברת הבת, פועלים אי.בי.אי.- חיתום והנפקות ונבו, ימונה למשנה למנכ"ל.

 

ל"כלכיסט" נודע כי פועלים אי.בי.איי נאלצה להכניס את היד עמוק לכיס כדי לשכנע את גרינבאום ונבו לעבור. שניהם אמורים לקבל כ-10% מההון של חברת פועלים הנפקות, החברה הבת של פועלים אי.בי.אי שמבצעת את פעילות החיתום ומוחזקת בבעלות מלאה על ידי פועלים אי.בי.אי ניהול וחיתום.

 

בנוסף יקבלו גרינבאום ונבו חבילת אופציות שמנה שתעניק להם אחוזים בודדים נוספים בהון של החברה. כמו כן, פועלים אי.בי.אי שינתה את מדיניות התגמול של החברה כך שרף של 3.5 מיליון שקל נפרץ וגרינבאום ונבו יוכלו להשתכר מעל התקרה בהתאם ליעדי הנפקות שיעמדו. גרינבאום ונבו יחליפו את המנכ"ל הפורש ארז גולדשמידט שעזב לטובת הקמת חברת חיתום חיתום חדשה ביחד עם מייסדי ההנפקות של חברות הנדל"ן האמריקאיות רפי ליפא וגל עמית.

 

מניית פועלים אי.בי.אי מזנקת בבורסה בתל אביב היום בשיעור של 20% בעקבות ההצטרפות של המנהלים לאחר שצנחה ב-50% מאז היוודע על ההתפטרות של גולדשמידט לפני חודש. פועלים אי.בי.אי נמצאת בשליטת בית ההשקעות אי.בי.אי (40.5%) ובנק הפועלים (19.9%). 

 

בפועלים אי.בי.אי ישנם מזומנים בקופה בהיקף של 144 מיליון שקל שנמצאים בחברת האם של פועלים אי.בי.אי הנפקות. החברה נסחרת בבורסת תל אביב בשווי של 280 מיליון שקל ובנטרול המזומנים בקופה שווי הפעילות מסתכם בכ-135 מיליון שקל. גרינבאום ונבו יקבלו כ-10% מהחברה שמחזיקה בפעילות בלבד, כך ששוי המניות שיקבלו עומד היום על כ-13.5 מיליון שקל, ללא האופציות והשכר.

עופר גרינבאום עופר גרינבאום צילום: יורם אשהיים

 

ענף החיתום עבר לאחרונה טלטלה לאחר שגולדשמידט הודיע על התפטרותו ועל הקמה של חברה חדשה. בחודש האחרון ניסתה הנהלת פועלים אי.בי.איי למצוא מנכ"ל חדש שייכנס לנעליו של גולדשמידט. החברה גייסה את מני בן משה כמועמד מוביל לרשת את תפקיד במנכ"ל במידה שהמגעים מול מנהלי חברות חיתום אחרות לא היו צולחים.

 

גרינבאום ונבו, שני מנהלים וותיקים בשוק החיתום, הסכימו לבסוף להעינות לחיזורים של פועלים איביאי והמשמעות היא חיובית מאוד עבור החברה החדשה. עדיין לא ברור מי יחליף את נבו וגרינבאום בתפקידם.

 

מנכ״ל לאומי פרטנרס, ירון בלוך אמר בתגובה: "עופר ושי מנהלים את פעילות החיתום והייעוץ של לאומי פרטנרס מזה כ-10 שנים. בתקופה זו הביאו את הפעילות להישגים יוצאי דופן, ותרמו תרומה משמעותית מאד להצלחה המתמשכת של החברה כולה. אני מבקש להודות להם על החברות האישית האמיתית, על תרומתם לחברה ולקבוצת לאומי כולה, ולאחל להם הצלחה רבה בתפקידיהם החדשים. לאומי פרטנרס תפעל למלא את החסר ולהשלים את צוות החיתום המעולה שלה, במטרה להמשיך ולהוביל בתחום זה, כחלק מפלטפורמת המרצ׳נט בנקינג המובילה והייחודית שלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x