$
בורסת ת"א

נאוויטס נענתה לביקושים של 32 מיליון שקל בשלב המוסדי

השלב הציבורי בגיוס, שבו השותפות צפויה לגייס בסך הכל 45 מיליון שקל, ייסגר היום. השלב המוסדי משקף לחברה שווי של 236 מיליון שקל אחרי הכסף

רעות שפיגלמן 07:1619.09.17

השלב המוסדי בהנפקת יחידות ההשתתפות של שותפות נאוויטס פטרוליום שבשליטת גדעון תדמור נסגר שלשום בלילה, והשלב הציבורי צפוי להיסגר היום. בשלב המוסדי קיבלה השותפות ביקושים בהיקף של 42 מיליון שקל והתחייבה להיענות להיקף של 32 מיליון שקל. הגיוס כולו צפוי להסתכם בכ־45 מיליון שקל.

 

המחיר ליחידת השתתפות נסגר על 8.2 שקלים, המייצגים שווי של 236 מיליון שקל לחברה, אחרי הכסף. עם סיום המכרז צפוי השותף הכללי להזרים לחברה 15 מיליון שקל, כפי שהתחייב. החתמים בהנפקה הם רוסאריו קפיטל, פועלים אי.בי.אי ולאומי פרטנרס חתמים.

 

 

חברת הביטוח מנורה מבטחים, שהשתתפה במכרז המוסדי, חתמה בשבוע שעבר על מזכר הבנות להשקעה משותפת של עד 150 מיליון דולר מכספי הנוסטרו והעמיתים בנכסי נפט וגז עם נאוויטס.

 

גיוס ההון מגיע כחודש לאחר שהחברה השלימה גיוס חוב, באמצעות החברה־הבת נאוויטס מימון. זו הנפיקה שתי סדרות אג"ח צמודות דולר בהיקף של 472 מיליון שקל (131 מיליון דולר) המדורגות -A.

 

גדעון תדמור יו"ר נאוויטס פטרוליום גדעון תדמור יו"ר נאוויטס פטרוליום

 

שליש מכספי ההנפקה מיועדים להחזר חלק מההלוואה שהעמידה קבוצת דלק לנאוויטס, שיתרתה 24.1 מיליון דולר. בהסכם ההלוואה ניתנה ערבות אישית של תדמור, שניהל את עסקי האנרגיה של דלק, להבטחת החזר של כ־6.3 מיליון דולר. בעקבות ההנפקה תוחלף הערבות של תדמור בערבות של השותפות.

שותפים נוספים בנאוויטס הם קרנות ההשתלמות למורים, צבי ברק, דניאל חוסידמן, ישראל גורן, אודי רקנאטי, גיל אגמון ואבינעם פינקלמן.

 

נאוויטס צפויה להפוך לשותפות השנייה בבורסה, אחרי רציו פטרוליום, המחפשת נפט בעולם. בהקשר זה יש לציין כי בשלב המוסדי כמעט שלא השתתפו שחקני נוסטרו, על רקע הפסד של 1.8 מיליון דולר שספגו רק בחודש האחרון מחזיקי היחידות ברציו, בעקבות כישלון בקידוח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x