שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

דיווח שוטף

עליות קלות בנעילה בוול סטריט; S&P 500 מעל 2,500 נקודות

דאו ג'ונס עלה ב-0.3%, נאסד"ק הוסיף 0.1%, ו-S&P 500 טיפס ב-0.2%; פלוריסטם זינקה ב-6% לאחר אישור ה-FDA; נורת'רופ גרומן תרכוש את יצרנית הטילים אורביטל תמורת 9.2 מיליארד דולר; כלכלנים: "הפד לא צפוי להעלות את הריבית השבוע"

כתבי שוק ההון 23:0218.09.17
דיווח שוטף מהמסחר באסיה, אירופה וארה"ב: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, שוק הסחורות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ניקיי האנג סנג שנגחאי קאק דאקס פוטסי דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

 

 

23:00 - המסחר בוול סטריט ננעל בעליות קלות. דאו ג'ונס עלה ב-0.3%, נאסד"ק הוסיף 0.1%, ו-S&P 500 טיפס ב-0.2%.

 

22:15 - מחיר הזהב ירד ב-1.1% ל-1,310 דולר לאונקיה, הרמה הנמוכה ביותר מאז 25 באוגוסט. מדובר ביום החמישי שבו המתכת הצהובה מאבדת גובה, מתוך ששת ימי המסחר האחרונים. מחיר הנפט הגולמי מסוג WTI עלה ב-0.2% ל-49.96 דולר לאונקיה.

 

21:40 - מניית טבעמאבדת 6% על רקע התרחבות התביעות נגדה בארה"ב. בדקות האחרונות פורסם כי קליפורניה ו-36 מדינות נוספות מרחיבות את החקירה נגדה ונגד חברות פארמה נוספות, בהן אנדו, ג'ונסון אנד ג'ונסון, ואלרגן בגין פרקטיקות בלתי חוקיות בשיווק, מכירה והפצה של משככבי כאבים מסוג אופיואידים (Opioids).

 

המדדים עברו למגמה מעורבת - S&P 500 עולה בשיעור מזערי של פחות מ-0.1%, דאו ג'ונס עולה ב-0.3%, ונאסד"ק מאבד 0.1%.

 

20:40 - אופנהיימר על אבן קיסר: "החברה נמצאת במומנטום עסקי די חלש ברבעונים האחרונים. בשנה האחרונה ירדה תחזית הקונצנוס לרווח הנקי למנייתה ב-2017 בכ-35%, כאשר בחודש האחרון היא ירדה ב-6%. אנו מאמינים כי הבעיות שלה לא צפויות להיפתר בקרוב. התחרות מצד יצרניות זולות צפויה להימשך וגם אלמנטים חיצוניים (בעיקר מחירי הפוליאסטר) עשויים להפריע. הצעדים האסטרטגיים של החברה עשויים להחזיר אותה למסלול של צמיחה - אך הם צפויים לארוך לפחות מספר רבעונים, אם לא מספר שנים. מסיבות אלו אנו מאמינים כי נכון לנקודה הנוכחית, שווי מניית החברה משקף את שווייה המלא". מניית החברה יורדת ב-1.5% בנאסד"ק.

 

מטבח אבן קיסר מטבח אבן קיסר

 

19:00 - יום לפני פגישתם (בת היומיים) של חברי הוועדה המוניטארית של הבנק המרכזי האמריקאי (הפדרל ריזרב), המדדים בוול סטריט נסחרים בשיא: מדד S&P 500 עולה ב-0.3% וחוצה את רמת 2,500 הנק' - שיא כל הזמנים. גם דאו ג'ונס שעולה ב-0.4% נסחר בשיא כל הזמנים וכך גם נאסד"ק שמוסיף 0.3%. לפי הערכות בשוק, הנתונים הכלכליים האחרונים בארה"ב מושפעים מההוריקן ומקשים על זיהוי המגמה. יחד עם זאת, רוב הכלכלנים צפוים כי הפד אינו צפוי להעלות את הריבית אך הוא צפוי להכריז על תחילת צמצום מאזנו.

 

18:45 - רשת הצעצועים האמריקאית טויס אר אס עשויה להגיש בקשה לפשיטת רגל כבר בשבוע הקרוב, כך על פי דיווח של ה-CNBC. זאת, נוכח הלחצים ההולכים וגוברים עליה מצד ספקים. קמעונאית הצעצועים הנמצאת בבעלות פרטית הודתה כבר כי היא פועלת עם בנק "לזארד" על מנת להתמודד עם חוב של 5 מיליארד דולר שאותו היא נושאת על גבה. מתוך חוב זה, מועד הפירעון של חובות בהיקף של 400 מיליון דולר צפוי בשנה הקרובה.

 

טויס אר אס טויס אר אס צילום: ויקיפדיה

 

18:30 - אירופה ננעלה בעליות: דאקס עלה ב-0.4%, קאק התחזק ב-0.3% ופוטסי הוסיף 0.6%.

 

18:10 - פסגות: "מבחינה כלכלית, ההשפעה של פגעי מזג האוויר על המשק האמריקאי היא בסופו של דבר חיובית. בטווח הקצר ישנה כמובן פגיעה בכלכלה כאשר מקומות עבודה נסגרים, האזרחים נצורים בביתם (או מפונים) וההרס רב. עם זאת, בטווח הבינוני-ארוך ההוצאות הצרכניות רק נדחות למועד מאוחר יותר והנזק עצמו משוקם. יתרה מכך, בדרך כלל תהליך השיקום גם מנוצל לחידוש ושיפור התשתיות הישנות כך שפוטנציאל הצמיחה משתפר".

 

17:15 - חברת מגל מערכות בטחון, הנסחרת בנאסד"ק, הודיעה כי קיבלה לאחרונה הזמנות לאספקת פתרונות אבטחה במספר בתי סוהר בצפון אמריקה, המצטברות להיקף כולל של 5 מיליון דולר. ההזמנות כוללות אספקה של פתרונות מתקדמים למערכות ניהול וניתוח וידאו במערכות אבטחה מתקדמות, ופתרונות זיהוי חכם היקפיים וביניהם ה-Omnitrax, חיישן תת-קרקעי לזיהוי תנועה. כלל ההזמנות יסופקו במהלך 12 החודשים הקרובים. מניית החברה מגיבה לדיווח בעלייה של 1%.

 

סער קורש מנכ"ל מגל מערכות ביטחון סער קורש מנכ"ל מגל מערכות ביטחון צילום: מגל

 

16:30 - המסחר נפתח בעליות כאשר דאו ג'ונס עולה ב-0.3%, נאסד"ק מתחזק ב-0.2%. פלוריסטם עולה ב-15%. לאומי: "בכלכלה העולמית, נתוני המאקרו מצביעים על המשך שיפור, תוך עליה איטית בסביבת האינפלציה הגלובלית. מגמות אלו, ככל שימשכו, תומכות במעבר הדרגתי לסביבה מוניטארית מרחיבה פחות בהשוואה לשנים האחרונות. עליה בסביבת הריבית עשויה להביא לאורך זמן לשינוי באופן התמחור של כלל אפיקי ההשקעה בתיקים".

 

15:00 - המסחר בוול סטריט צפוי להיפתח בעליות שערים של עד 0.3% - כך לפי החוזים העתידיים על המדדים המובילים. פלוריסטם הישראלית בולטת המסחר המוקדם עם זינוק של 15% זאת לאחר שקיבלה אישור "מסלול מהיר" מה-FDA לניסוי שלב 3.

 

פלוריסטם פלוריסטם

 

 

13:30 - ג'רי קוטישטנו, מנכ"ל קרנות נאמנות אפסילון מתייחס למסחר: "שבוע המסחר בעולם נפתח במגמה חיובית, כאשר המתיחות עם צפון קוריאה מטרידה כבר הרבה פחות את השווקים. על רקע עובדה זו אנו רואים שוב ושוב שיאים חדשים במדדים בארה"ב, שכן המדיניות המרחיבה נמשכת ומצב הכלכלה העולמית משתפר".

 

11:50 - ככל שלא יהיה שינוי מהותי במגמה, מדד פוטסי שעולה עתה ב-0.3% צפוי לסיים את היום רצף של חמישה ימי ירידות.

 

11:00 - ב-HSBC מפרסמים תחזית מעודכנת לשטרלינג: הבנק צופה עתה למטבע הבריטי שער של 1.35 דולר בסוף שנה זו ושל 1.26 דולר ב-2018. השטרלינג יורד עתה ב-0.3% ל-1.355 דולר.  

 

10:30 - הבלאגן בריאנאייר (Ryanair) מוריד את המניה ב-3% בלונדון. חברת התעופה ביטלה אתמול 82 טיסות, בשל תכנון לקוי של חופשות הטייסים שלה. זאת לאחר שיום קודם לכן הודיעה כי תיאלץ לבטל בין 40 ל-50 טיסות בששת השבועות הקרובים, על מנת שתוכל להוציא עובדים לחופשה.

 

 

  צילום: בלומברג
 
10:20 - המסחר באירופה נפתח: דאקס עולה ב-0.4%, קאק עולה ב-0.7%, פוטסי עולה ב-0.5%; בנעילה באסיה: ניקיי עלה ב-0.5%, שנגחאי עלה ב-0.3%, האנג סנג טיפס ב-1.2%.

 

10:15 - גולדמן זאקס מעלה המלצה על חברת החשמל הצרפתית EDF - Electricite de France מ'ניטראלי' ל'קניה', ואת מחיר היעד מ-9.7 ל-11.5 יורו.

 

8:10 - סחורות בפתיחת השבוע: הנפט מסוג ברנט עולה ב-0.1% ל-55.7 דולר לחבית, ה-WTI עולה ב-0.1% ל-49.9 דולר לחבית; הזהב יורד ב-0.3% ל-1,321.50 דולר האונקיה.

 

7:30 - חברת נורתרופ' האמריקאית (Northrop Grumman) העוסקת בייצור מוצרי ביטחון צפויה להודיעה היום על רכישת יצרנית הטילים אורביטל (Orbital ATK). כך על פי דיווחים בארה"ב שלא זכו לאישור רשמי. העסקה מוערכת בלמעלה מ-7.7 מיליארד דולר. אורביטל נסחרת בניו יורק בשווי של 6.3 מיליארד דולר, ובעלת חוב לטווח ארוך של 1.4 מיליארד דולר. נורת'רופ נסחרת בניו יורק בשווי שוק של 46.5 מיליארד דולר. ברקע לעסקה, המתיחות הגוברת בחזית הקוריאנית והמשקל הרב של מערכות הטילים הבליסטיים, להגנה ולהתקפה, במערכה עתידית אפשרית.

 

7:25 - דויטשה בנק צפוי לקבל בקשות רשמיות מהתובע המיוחד בארה"ב למידע על קשריו של הנשיא האמריקאי דונלד טראמפ עם גורמים ברוסיה, במהלך הקמפיין לנשיאות. כך מדווחים בתשורת העולמית. מנכ"ל הבנק ג'ון קריאן (John Cryan) אמר ל-CNBC כי עד שלא תתקבל בקשה רשמית דויטשה בנק לא ימסור כל מידע על ענייני הנשיא. דויטשה בנק היה מעורב בשורה ארוכה של עסקים עם הנשיא טראמפ לאורך עשרות שנים, ובכלל זה הלוואות במאות מיליוני דולרים לעסקיו השונים. "אנו לא מתכוונים להגיב על הנושא, מעבר לכך שאם נקבל בקשה רשמית ומחייבת נשתף פעולה באופן מלא עם החקירה הרשמית. אולם אנחנו לא יכולים לשתף את הציבור במידע על לקוח שלנו, לא משנה מיהו הלקוח, גם משום שהדבר אינו חוקי וגם משום שזוהי התנהלות בלתי ראויה. אנחנו תמיד נישמע לחוק אבל איננו יכולים להתפשר על פרטיות המידע של הלקוחות שלנו", אמר קריאן.

 

7:20 - פותחים שבוע מסחר בשווקים הבינלאומיים. בין המוקדים המרכזיים השבוע, הודעת הריבית של הפד, ביום רביעי הקרוב, ומסיבת העיתונאים של היו"ר ג'נט ילן שתתלווה להודדעה. על פי ההערכות, בתום שני ימי דיונים צפוי הבנק המרכזי האמריקאי להותיר את הריבית ללא שינוי.

 

השווקים באסיה נכנסים לשבוע המסחר במגמה חיובית: ניקיי עולה ב-0.5%, האנג סנג עולה ב-1.1% ושנגחאי מתחזק ב-0.3%.

 

ג'נט ילן יו"ר הפד ג'נט ילן יו"ר הפד צילום: איי אף פי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x