$
בורסת ת"א

זוהר לוי רכש מקוזניצקי מתחם מסחרי באשדוד תמורת 76 מיליון שקל

סאמיט רכשה את הזכויחות בנכס ספציפי במתחם הפועל כבית קירור - והתקשרה בהסכם נפרד עם בעליו, במסגרתו תשקיע 44 מיליון שקל נוספים בהרחבת והשבחת הנכס

אורן פרוינד 12:0617.09.17

חברת סאמיט של זוהר לוי חתמה על הסכם לרכישת 47% מהמתחם המסחרי "מנרב סנטר" באשדוד תמורת 71.3 מיליון שקל. לוי רכש את הזכויות בנכס מידי חברת מנרב אחזקות של אברהם קוזניצקי שתמשיך להחזיק ביתרת הזכויות במרכז.

 

סאמיט רכשה למעשה חלק ספציפי במתחם שמשמש לבית קירור. בתוספת עלויות עסקה שונות היא שילמה בסך הכל 76 מיליון שקל, בעוד שההכנסות משכירות על אותו חלק שרכשה מסתכמות בכ- 6.3 מיליון שקל - סכום המשקף תשואה נטו של 8.2% על ההשקעה. את העסקה ליוו עורכי הדין אביגיל קסטיאל וגיא בורנשטיין ממשרד ש. הורוביץ.

 

בנוסף, במועד הרכישה התקשרה סאמיט בהסכם ארוך טווח עם השוכר של בית הקירור, לפיו סאמיט תשקיע בפיתוח הנכס כ- 44 מיליון שקל (מתוכם כ- 12 מיליון שקל במועד העסקה) לטובת הרחבתו והשבחתו של הנכס. לפיכך, סכום ההשקעה הכולל של החברה יסתכם בכ-120 מיליון שקל. דמי השכירות לאחר ההשקעות האמורות יעלו ל-11 מיליון שקל לשנה, המשקפים תשואה של כ-9% על ההשקעה הכוללת.

 

עבור מנרב מדובר בעסקה מוצלחת, המתבצעת מעל לשווי הנכס בספרים. להערכת מנרב, החברה צפויה לרשום בדוחותיה הכספיים לרבעון השלישי לשנת 2017 רווח של כ-17 מיליון שקל לפני מס בעקבות העסקה. 

 

חברת מנרב מובילה מהלך של מכירת נכסים, מול הרחבת הפעילות בחו"ל. בחודש יולי האחרון התקשרה חברה המוחזקת בכ- 25% על ידי מנרב (המשמשת כשותף המנהל) בהסכם לרכישת מקרקעין באזור מידטאון ברובע מנהטן שבניו-יורק, בתמורה לכ- 64 מיליון דולר. הפרויקט המיועד יכלול כ- 100 יח"ד ושטחי מסחר בקומת הרחוב, בבניין בן 34 קומות. עלות ההשקעה הכוללת הצפויה עומדת על כ-182 מיליון דולר והיקף ההכנסות הצפוי יעמוד על כ-220 מיליון דולר. חלקה של החברה בהון העצמי צפוי להסתכם בכ-7.5 מיליון דולר, כאשר חלקה של החברה ברווחים, מעבר לשיעור רווחיות מוגדר, כ-50%.

 

 

אברהם קוזניצקי אברהם קוזניצקי צילום: נמרוד גליקמן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x