שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

דיווח שוטף

וול סטריט ממשיכה לשבור שיאים: אורקל נחתכה ב-7.7%; הנפט עלה השבוע ב-5%

המדדים המובילים סגרו שבוע חזק בעליות. כל שלושת המדדים שברו שיאים, הדאו ג'ונס בשבוע הטוב מדצמבר. מניית Equifax, חברת דירוג האשראי שנפרצה בשבוע שעבר, ירדה ב-3.8% לאחר שבמורגן סטנלי הזהירו כי היא עלולה להיחתך בחצי. טבע איבדה מערכה 1.4%, בואינג זינקה ב-1.6%. התפוקה התעשייתית רשמה את הירידה החדה מאז מאי 2009; הביטקוין איבד 20% מערכו ביממה האחרונה אך מחק את רוב הירידות

שירות כלכליסט 23:0015.09.17
דיווח שוטף מהמסחר באסיה, אירופה וארה"ב: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, שוק הסחורות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

 

ניקיי האנג סנג שנגחאי

פוטסי קאק דאקס

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

 

23:00 - בורסות ניו יורק ננעלו הערב בעליות שערים בהובלת מניות הטכנולוגיה. שלושת המדדים המובילים ננעלו בשיא, כאשר דאו ג'ונס רשם את השבוע הטוב ביותר שלו מאז דצמבר האחרון. דאו ונאסד"ק עלו היום ב-0.3%, S&P 500 הוסיף לערכו 0.2%. בסיכום שבועי עלה הדאו ג'ונס ב-2.2%, S&P 500 עלה ב-1.6%, ואילו הנאסד"ק הוסיף לערכו 1.4%. בלטו במסחר: מניית Nvidia שזינקה היום ב-6.3%, ובואינג שהוסיפה לערכה 1.6%. מנגד מניית אורקל נחתכה ב-7.7% במחזור ענק (פי 5 מהממוצע היומי).  בגזרת הישראליות ירדה מניית טבע ב-1.4%.

 

21:40 - מחיר הנפט ננעל היום ללא שינוי ברמה של 49.9 דולר לחבית. בסיכום שבועי עלה מחיר הזהב השחור ב-5.1%. זהו השבוע הטוב ביותר של הנפט זה כמעט חודשיים.

 

20:45- בעוד המדדים המובילים בניו יורק בדרך לשבוא שיאים, מחיר הזהב ירד היום ב-0.3%, ומחירו נקבע על 1,325.2 דולר לאונקיה. בסיכום שבועי ירדו מחירי הזהב ב-1.9%. זוהי הירידה השבועית הראשונה של המתכת היקרה זה חודש.

 

20:30 - מניית Equifax, חברת מידע האשראי שהאקרים פרצו אליה בשבוע שעבר במסגרת אחת הפריצות הגדולות בהיסטוריה של ארה"ב, יורדת ב-4.6% וממשיכה את מגמת הירידות שלה לשפל של שנתיים וחצי - זאת לאחר שמורגן סטנלי הודיעה כי קיים סיכון שהמנייה תיחתך בקרוב לחצי מערכה הנוכחי, זאת בהמשך לפריצה הגדולה שאירע בשבוע שעבר.

 

    צילום: Steam Community

 

 

19:15 - וול סטריט מחקה את הירידות שנרשמו מוקדם יותר ונמצאת כעת בטריטוריה חיובית בדרך לרשום עליות חדות בסיכום שבועי ולהמשיך לשבור שיאים. נאסד"ק עולה ב-0.4%, דאו ג'ונס מוסיף לערכו 0.2% ו-S&P 500 עולה ב-0.1%. בולטות במסחר: Nvidia שעולה ב-5.9%, ואורקל שיורדת ב-6.7%.

 

18:50 - בורסות אירופה סגרו בירידות על רקע הפיצוץ ברכבת התחתית בלונדון ושיגור הטיל על ידי צפון קוריאה, אך עם זאת נעלו את השבוע הטוב ביותר מאז יולי. מדד סטוקס 600 איבד היום 0.4%, שמגזר מניות הבנקים מאבד 0.8%, אך בסיכום שבועי עלה המדד האזורי ב-1.3%. פוטסי איבד היום 1.2%, דאקס נחלש ב-0.1% וקאק ירד ב-0.3%. הליש"ט התחזקה לשיא של 14 חודשים מול הדולר והגיעה היום לרמה של 1.36 דולר. המדד הבודק את עוצמתו של הדולר מול המטבעות המרכזיים בעולם נחלש ב-0.4% לרמה של 91.8 נקודות.

 

17:40 - מניית אורקל נחלשת ב-6% לאחר תחזית הכנסות מאכזבת לגבי הרבעון הפיסקאלי השני השנה. הצפי היה לגידול של 4.7%, אך החברה מסרה כי הוא יעמוד על 2%-4%. לפי דו"חות החברה שפורסמו הלילה, ההכנסות ברבעון הפיסקאלי הראשון שהסתיים בסוף אוגוסט עמדו על 9.2 מיליארד דולר לעומת צפי ל-9.02 מיליארד דולר. 

 

17:20 - בעקבות סגירת אחת הבורסות המרכזיות הסוחרות בו בסין, איבד הביטקוין 20% מערכו ביממה האחרונה ואף ירד מתחת לרמה של 3,000 דולר, וזאת לראשונה מאז ראשית אוגוסט. המטבע הווירטואלי כבר נגע היום ברמה של 2,951.2 דולר, אך שב והתחזק ועתה הוא נסחר בעלייה של כ-3% וברמה של כ-3,300 דולר. בסיכום שבועי איבד הביטקוין 29% מערכו, אולם בשנה האחרונה התחזק ב-200%. גם מטבע האת'ריום עולה מעט במסחר היומי לרמה של כ-240 דולר.

 

17:00 - מדד אמון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן ירד החודש מ-96.8 נקודות ל-95.3 נקודות, כאשר הצפי היה 94.5 נקודות. הסיבות העיקריות לירידה הן סופות ההוריקן שפקדו את ארה"ב בשבועות האחרונים והחששות מפני פגיעתם בכלכלה. במקביל מדד המלאים התעשייתיים עלה ביולי ב-0.2% בהתאם לצפי. המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בשעה זו ביציבות.

 

 

הוריקן אירמה פוגע בפלורידה הוריקן אירמה פוגע בפלורידה צילום: גאי אימג'ס

 

16:30 - המסחר בוול סטריט נפתח בעליות קלות למרות נתוני מאקרו שאכזבו בחלקם וכן ניסוי הטיל שביצעה צפון קוריאה. דאו ג'ונס מוסיף 0.2% ומגיע לשיא חדש - 222,252 נקודות. מניית אורקל נופלת ב-5.2%.

 

16:15 - התפוקה התעשייתית ירדה באוגוסט ב-0.9% - הירידה הראשונה זה שבעה חודשים והחדה מאז מאי 2009, כך לפי נתוני הפדרל ריזרב. לפי הפד, הוריקן הארווי שפגע בטקסס, בה נמצא חלק מרכזי של תעשיית האנרגיה האמריקאית, אחראי לפגיעה של 0.75% בתפוקה. הנתון לגבי חודש יולי תוקן כלפי מעלה - מעלייה של 0.2% ל-0.4%.

 

15:35 - המכירות הקמעונאיות בארה"ב ירדו ב-0.2% באוגוסט - הירידה החדה ביותר בששת החודשים האחרונים. האנליסטים חזו קיפאון במכירות. הסיבה העיקרית לירידה בחודש שחלף נעוצה בענף הרכב - שם המכירות הצטמקו ב-1.6%. ללא ענף הרכב, המכירות הקמעונאיות עלו ב-0.2% - נתון המשקף את הגידול בשיעור של 2.5% שנרשם במכירות הדלק עקב עליית מחירו.

 

מדד אמפייר סטייט, הבוחן את פעילות הייצור באזור ניו יורק, ירד מעט ל-24.4 נקודות, לעומת 25.2 נקודות באוגוסט. האנליסטים ציפו לירידה לרמה של 19 נקודות.

 

14:15 - החוזים העתידיים על המדדים בוול סטריט מצביעים על ירידות קלות של עד 0.2% בפתיחת המסחר.

 

רשת הכלבו האמריקאית מייסי'ס הודיעה כי תגדיל ב-20% את מספר העובדים שלה לקראת עונת החגים האמריקאית - כדי לאייש משרות הפצה ובמחסנים שיתמכו בהזמנות המקוונות. עם זאת, על אף תוספת העובדים, מדובר במספר נמוך יחסית לשנים קודמות.

 

12:40 - מתחזקות הירידות בבורסה של בלונדון, כאשר פוטסי מאבד 0.9%. גורמים רשמיים אמרו לתקשורת הבריטית בעקבות הפיצוץ ברכבת התחתית בלונדון כי מדובר במטען חבלה מאולתר שהונח בתוך תיק והושאר בקרון. משטרת לונדון אמרה כי המקרה נחקר כ"אירוע טרור". 

 

אלפבית, החברה האם של גוגל, שוקלת לבצע השקעה של מיליארד דולר בחברת שיתוף הנסיעות ליפט - ושתיהן ניהלו מגעים בנושא בשבועות האחרונות, כך לפי דיווחים בכמה כלי תקשורת. לדברי מקורות, ההשקעה תגיע מצד גוגל או קפיטל ג'י (CapitalG), זרוע ההשקעות הפרטיות של אלפבית. עם זאת, איו ודאות שהעסקה תצא לפועל.

 

 

זירת האירוע בלונדון זירת האירוע בלונדון צילום: רויטרס

11:10 - דיווחים בלונדון על פיצוץ ברכבת התחתית, שהותיר נוסעים פגועים מכוויות. מדד פוטסי בבורסה בלונדון יורד כעת ב-0.4%. זהו היום הרביעי ברציפות שבו הפוטסי רושם מגמה שלילית. במקביל, הליש"ט מתחזקת ב-0.3% לעומת הדולר, לאחר שהבנק המרכזי של אנגליה אותת אתמול כי הוא מוכן להעלות את הריבית בחודשים הקרובים על רקע העלייה באינפלציה.

 

 

 

10:00 - הבורסות באירופה נפתחו בירידות קלות. דאקס בפרנקפורט וקאק בפריז מאבדים 0.1%, פוטסי בבריטניה משיל 0.2% מערכו. מדד יורו סטוקס 600 יורד ב-0.1%.

 

08:30 - הבורסות באסיה מגיבות באדישות לשיגור הטיל של צפון קוריאה, ונסחרות במגמה מעורבת. הבורסה בדרום קוריאה שומרת על יציבות, שנגחאי מאבדת 0.3%, ומדד ניקיי בטוקיו עולה ב-0.5%. 

אתמול ננעלה וול סטריט במגמה מעורבת, כאשר הנפט עלה לשיא של יותר מחודש.

 

צפון קוריאה שיגרה הלילה (ו') טיל שחלף מעל האי הוקאידו שבצפון יפן, הרחק לתוך מימי האוקיינוס השקט. כך נמסר מגורמים רשמיים בדרום קוריאה וביפן. מדובר בהסלמה נוספת במתיחות באזור לאחר הניסוי האחרון של פיונגיאנג בפצצת גרעין רבת עוצמה. מזכיר הממשלה היפנית, יושיהידה סוגה, אמר לכתבים במהלך מסיבת עיתונאים שאורגנה בחופזה, כי הטיל טס מעל יפן, ונחת באוקיינוס השקט, כאלפיים קילומטרים ממזרח להוקאידו. "הפרובוקציות החוזרות ונשנות מצד צפון קוריאה בלתי מתקבלות על הדעת ואנחנו מוחים עליהן במילים התקיפות ביותר", הוסיף סוגה.

 

 

שיגור טיל של צפון קוריאה שיגור טיל של צפון קוריאה צילום: איי אף פי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x