שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מט"ח וסחורות

אחת מבורסות הביטקוין הגדולות בסין נסגרת, והמטבע מתרסק

בורסת BTCC הודיעה כי תפסיק את פעילותה בסוף החודש, זאת לאחר הדיווחים על צעדים שננקטו בסין נגד הביטקוין, שמאבד כ-11%

שירות כלכליסט 22:5214.09.17

מכה נוספת לביוטקוין: המטבע הווירטואלי נחתך היום (ה') ב-11% לרמה של 3,456.6 דולר לאחר שאחת מהבורסות הגדולות הסוחרות בו בסין הודיעה כי היא תסגור את פעילותה ב-30 לספטמבר. המטבע כבר נסחר בראשית החודש בשיא של יותר מ-5,013 דולר. אך הדיווחים על צעדים שננקטו נגדו בסין והתבטאותו השבוע של מנכ"ל ג'יי.פי מורגן, ג'יימי דיימון, כי הביטקוין הוא למעשה תרמית וש"זה לא ייגמר טוב" פגעו קשות במטבע.

 

 

 

סין מהדקת את הפיקוח על הסחר בביטקוין, ובראשית החודש דווח כי רשויות הרגולציה במדינה אוסרת על גיוס באמצעות באמצעות הנפקות מטבע ראשוניות (ICO) או הנפקת מטבעות דיגיטליים, זאת משום שמדובר על פי הממשל בגיוס בלתי חוקי שגורם לאי סדר פיננסי. בהמשך דווח כי המדינה מתכננת לסגור את הבורסות המקומיות למסחר במטבע הדיגיטלי. מאז איבד המטבע יותר מ-20% מערכו.

 

כך נראה הציוץ של BTCC:

 

 

המהלך הסיני מגיע סמוך לאזהרות שפירסמה בסוף חודש אוגוסט רשות ני"ע בארה"ב (SEC) לגבי הונאות פוטנציאליות באמצעות הנפקות מטבע ראשוניות.

 

"זה הכל בגלל סין. המשקיעים הסינים יכולים להוציא את כספם מהבורסות (בהן נסחר הביטקוין) לפני שייסגרו", כך אמר בריאן קלי, מנכ"ל ומייסד של חברת BKCM ל-CNBC, "זו נפילה הנובעת משינוי במבנה השוק ולא מסיבה בסיסית, ולכן זו אפשרות קנייה".

 

 

 

לפי אתר קריפטו קוינז, האיסור על המסחר בביטקוין בסין הוא "ודאי". הפעילות של המטבעות הווירטואלים ערה מאוד בסין; שלוש בורסות מקומיות היוו כ-45% מסך הפעילות במטבעות הללו בחודש האחרון והמדינה היא בית לכמה מיוזמות הכרייה המכניסות ביותר כיום.

 

במקביל, גם מטבע וירטואלי אחר קורס: את'ר, המטבע השני בפופולריות שלו בשוק זה, מאבד 17% לרמה של 230 דולר. בכך נחתך שוויו ב-16 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x