• תפריט
בורסת ת"א

עסקת ענק למנועי בית שמש: ההסכם עם פראט אנד ויטני קופץ ל-640 מיליון דולר

מדובר בהרחבה של 530 מיליון דולר של הסכם המסגרת עליו חתמה החברה עם ענקית התעופה האמריקאית בדצמבר האחרון; ההזמנות החדשות צפויות להתפרש על פני 9 שנים; מנכ"ל בית שמש: "נרחיב את המפעל ונגייס עוד עובדים על מנת לעמוד ביעדי הייצור"

יצרנית מנועי הסילון הישראלית מנועי בית שמש מדווחת הבוקר (ה') על הרחבה נוספת ומשמעותית של הסכם המסגרת עליו חתמה עם ענקית התעופה האמריקאית, פראט אנד ויטני, בחודש דצמבר האחרון. על פי ההרחבה השנייה, סכום העסקה צפוי לגדול בכ-530 מיליון דולר, לסכום כולל של כ-640 מיליון דולר.

 

 

 

עוד עולה מהדיווח כי במסגרת ההרחבה השנייה בית שמש תפתח ותייצר 18 פריטים חדשים נוספים עבור פרויקטים מובילים של יצרנית מנועי הסילון האמריקאית בשוק האזרחי, על פני 9 שנות ייצור (2018-2026). ההערכות לייצור תעשה בהדרגה ותמשך כשלוש שנים עד להיקף שנתי מלא.

 

בחודש מאי השנה דיווחה בית שמש על הרחבה ראשונה של ההסכם לסכום של 120 מיליון דולר, מול 45 מיליון דולר בחוזה המקורי - גידול של 75 מיליון דולר.

 

רם דרורי, מנכ"ל מנועי בית שמש מסר: "עסקה זו מהווה קפיצת מדרגה משמעותית עבור החברה. ההזמנות החדשות מכפילות את היקף הסכמי המסגרת ארוכי הטווח שלנו, אשר מהווים את התשתית להתפתחותה וצמיחתה של החברה. עיקר העסקה הינה לטובת מנועים חדשים למטוסים צרי גוף, שמהווים את מנוע הצמיחה העיקרי בשוק התעופה. בקרוב נתחיל בהרחבת המפעל ובגיוס עובדים על מנת לעמוד ביעדי הייצור של פריטים חדשים נוספים החל משנת 2018. בחירתה זו של פראט אנד ויטני בחברה הינה אסטרטגית וחשובה עבור מנועי בית שמש".

 

רם דרורי מנכ"ל חברת מנועי בית שמש רם דרורי מנכ"ל חברת מנועי בית שמש

 

לכתבות נוספות בנושא שוק ההון 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x