שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מט"ח וסחורות

הביטקוין צנח ב-8% לאחר שמנכ"ל ג'יי.פי מורגן טען שהוא תרמית

"זה לא ייגמר בטוב, הביטקוין יתפוצץ", אמר ג'יימי דיימון אתמול ושלח את מחיר המטבע הדיגיטלי אל מתחת ל-4,000 דולר. המשקיעים הגיבו בעצבנות, שגם כך אופפת את המטבע הדיגיטלי על רקע איומי הרגולטורים בסין לחסום עסקות במטבע

שירות כלכליסט 22:4313.09.17

מחיר הביטקוין נפל היום מתחת ל-4,000 דולר, זאת על רקע המשך הדאגה של המשקיעים מהצרת צעדיו של המטבע על ידי הרגולטורים הסיניים וביקורת נוקבת שמתח על המטבע הדיגיטלי ג'יימי דיימון, מנכ"ל ג'יי.פי מורגן.

מחירו של הביטקוין צנח לשפל של 3,766.36 ונסחר בירידה של 8.7%, לפי אתר CoinDesk. הירידה בערכו של המטבע אירעה יום לאחר שמנכ"ל ג'יי.פי מורגן ג'יימי דיימון כינה את המטבע "תרמית" ואמר כי "מישהו הולך להיהרג".

 

 

מנכ"ל ג'יי.פי מורגן ג'יימי דיימון מנכ"ל ג'יי.פי מורגן ג'יימי דיימון צילוםם: בלומברג

 

הביקורת של דיימון היתה חריגה במיוחד. "השיגעון סביב הביטקוין גרוע מהמאניה סביב הצבעונים במאה ה-17", הוא אמר. "זה לא ייגמר טוב. מישהו הולך למות", דיימון אמר בוועידה בהשתתפות בנקאים שאורגנה על ידי ברקליס. "הביטקוין יתפוצץ".

 

ברמתו הנמוכה ביותר במסחר היום מחיר הביטקוין היה נמוך בכ-1,250 דולר מהשיא של 5,013.9 דולר שנרשם על ידו ב-2 בספטמבר. השווי הכולל של הביטקוין צנח ביותר מ-15.5 מיליארד מתחילת החודש - מ-82.3 מיליארד דולר ב-2 בספטמבר ל-66.7 מיליארד דולר היום, לפי נתוני CoinMarketCap.

 

המסחר בביטקוין התנהל היום בעצבנות, בין היתר על רקע דיווחים מהימים האחרונים על כוונת הרגולטורים בסין לחסום עסקאות בהיקף גדול בביטקוין ולמנוע גיוס כספים למיזמים שונים באמצעות מטבעות דיגיטליים.

 

לא רק סין בוחנת מקרוב את הביטקוין, גם הבנק המרכזי של הודו הודיע כי הוא שוקל את מהלכיו בעניין זה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x