$
בורסת ת"א

הוועדה המקומית שיבשה לעמי גניגר את התוכניות

תיא השקעות שבבעלותו נדרשת לשלם 160.5 מיליון שקל לשינוי ייעוד הקרקע של אולפני הרצליה, ומיזם המגורים המתוכנן עליה הפך פחות כדאי

אלי שמעוני 07:1214.09.17

הוועדה המקומית הרצליה שמה רגל לפרויקט של תיא השקעות. החברה שבבעלות עמי גניגר נדרשת לשלם היטל השבחה של 160.5 מיליון שקל עבור שינוי ייעוד הקרקע שעליו ממוקמים אולפני הרצליה, מאולפנים למגורים. תיא מחזיקה ב־45% מהאולפנים והקרקע שעליה ממוקם האולפן, המשתרעת על פני 44 דונם, נחשבת לנכס מהותי של תיא. לפי אומדן שנערך במסגרת דו"חותיה נקבע כי שווי הקרקע 130-85 מיליון שקל.

 

 

ב־2008 חתמה תיא על עסקת קומבינציה מול אפריקה מגורים, שלפיה תקבל תיא 43.5% עד 60% מהכנסות הפרויקט שייבנה על הקרקע. ב־2009 הוגשה תוכנית מתאר לשינוי ייעוד הקרקע למגורים, וכעבור 4 שנים היא הגיעה לוועדה המחוזית לתכנון ובנייה. זו החליטה ב־2013 להעניק זכויות בנייה עבור עד 350 יחידות דיור.

אולם, החלטה של רשות המקרקעין, שנועדה בין היתר לקבוע את עתיד בריכות המלח בעתלית, שינתה את התייחסות המדינה לשינוי ייעוד בקרקעות חכורות. כתוצאה הופחתו הזכויות של אולפני הרצליה בקרקע. ההודעה כעת על התשלום המוגדל מורידה מכדאיות הפרויקט.

 

תיא ציינה בהודעתה: "הנהלת אולפני הרצליה בוחנת את דרישת היטל ההשבחה באמצעות יועציה המשפטיים והשמאיים. הדרישה והאפשרות שפתרון הסוגיות יחייב הליך ממושך, עלול לעכב משמעותית את פרויקט הבנייה למגורים".

 

אולפני הרצליה אולפני הרצליה צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x