• תפריט
בורסת ת"א

דיווח שוטף

יום המסחר בתל אביב הסתיים במגמה חיובית; אופקו בלטה עם עלייה של 4%

לאחר פתיחת יום חלשה, המדדים המובילים סיימו בעליות שערים: ת"א 35 ות"א 125 עלו ב-0.3% ; בהשוואה לימים האחרונים, טבע סיימה עם עלייה סולידית של 0.7%; קבוצת דלק עלתה ב-1.9%

כתבי שוק ההון 17:5013.09.17
דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

17:30 - יום המסחר נסגר: ת"א 35 ות"א 125 עלו ב-0.3%, מדד הבנקים נחלש ב-0.1%. מניות בולטות: פמס עלתה ב-4.3%, שיכון ובינויעלתה ב-3.9%, אשטרום נכסיםהתחזקה ב-3.3%. נראה כי ההודעה של פוטאש על רצונה להיפרד מאחזקותיה בכיל, עדיין ממשיכה להשפיע לרעה על מניית החברה שירדה ב- 0.5%.

 

16:15 - כחצי שנה לאחר שחברת טבע הקפיאה את הקמת הקמפוס ברעננה, החברה סגרה על מכירת המתחם המיותם לחברת אמדוקס הממוקמת כיום גם היא ברעננה. על פי הערכות סכום המכירה של הקרקע יעמוד על כ-200 מיליון שקל. מדובר בעסקה שנבעה מצירוף של נסיבות שונות בכל אחת מהחברות, בטבע כאמור הקפיאו את הקמת הקמפוס שתוכנן ברעננה בשל מצב החברה הרעוע בשנה האחרונה, ואילו באמדוקס ביטלו בחודש יוני האחרון את ההסכם עם חברת אמות לאחר שוועדת הערר המחוזית ביטלה את היתר הבניה. מאז ביטול הפרויקט של אמדוקס ברעננה, החברה החלה להתעניין בקרקע של טבע, מתוך שאיפה להקים קמפוס ירוק שיהיה לפי תכנון שהיא תתווה ויוכל לאכלס מספר גדול של עובדים.   

 

16:00 - שטראוס נאלצה לבצע ריקול לשוקולד פרה. מדובר במספר קטן של טבלאות שוקולד חלב במילוי קרם נוגט, המכיל אגוזים, שנארזו בטעות באריזה של שוקולד חלב במילוי קרם חלב. למרות שהמוצרים מסומנים באזהרת אלרגנים "עלול להכיל אגוזים", החברה מבקשת להדגיש שמוצרים אלה מכילים אגוזים ואינם מתאימים לאלרגיים לאגוזים ולכן עליהם להימנע מצריכתם.  

 

15:30 - נראה כי מניות קבוצת דלק ורציו התאוששו מהדיווחים ביום שישי לפיהם המשטרה מתכננת לפצוח בגל מעצרים בעניין הדלק והגז. דלק קידוחיםעולה כעת ב-2.1%, קבוצת דלקעולה ב-1.9%, רציו עולה ב-0.6%.

 

 צילום: אלעד גרשגורן

 

14:40 - רדהיל החלה לשווק מוצר שלישי בארה”ב לטיפול במחלות בדרכי העיכול. התרופה המשווקת היא Esomeprazole Strontium. מדובר בתרופת מרשם, מוגנת פטנט, המאושרת לשיווק על-ידי ה- FDA לטיפול בבוגרים הסובלים ממחלות בדרכי עיכול.

  

14:20 - חברת פלוריסטםרשמה בהצלחה שני פטנטים ברשם הפטנטים של הונג קונג. הפטנטים הם למעשי שני מוצרים של החברה. מוצר אחד נועד לטפל בתאי שריר ובחידוש שלהם, והמוצר השני נועד לטפל באיסכמיה שהיא מחלה הגורמת להגבלה באספקת הדם.  

 

13:55 - סולל בונה, זרוע הביצוע של שיכון ובינויבישראל הקימה יחידה המתמחה בתחום הרכבות ומסילות. היחידה החדשה תהיה אמונה על הקמה ופיתוח של פעילות הקבוצה בפרוייקטי תשתית ומערכות בעולם הרכבות הכבדות והקלות. בראש היחידה יעמוד בני לביא (57). ללביא ניסיון בתפקידים בכירים בעולם תשתיות הרכבות והוא שימש כסמנכ"ל ברכבת ישראל ובתפקידים ניהוליים בתחומי הלוגיסטיקה.

 

בני לביא מנהל יחידת רכבות סולל בונה בני לביא מנהל יחידת רכבות סולל בונה צילום: אבשלום ששוני

 

 

13:20 - שיכון ובינוי דחתה בפעם השניה את מועד הקיבול של הצעת הרכש ל-10% ממניות איי.די.או, על רקע המשך המגעים עם משפחת דיין על תנאי הניהול של החברה הבת. מועד הקיבול נדחה הפעם מה-14 לספטמבר ל-25 בספטמבר.

 

12:55 - מזרחי טפחות הודיע על חלוקת דיבידנד של 120 מיליון שקל. מועד תשלום הדיבידנד יהיה ב-26 לספטמבר.   

 

12:40 - חברת אובלה, זרוע המטבלים והממרחים הבינ"ל של קבוצת שטראוס ותאגיד פפסיקו, תחל למכור את מוצרי החומוס שלה במערב אירופה. החברה תמכור בגרמניה חמישה מוצרי חומוס. מכירת המוצרים בגרמניה מתאפשרת לאחר רכישת חברת פלורנטין ע"י אובלה בתמורה ל- 9 מיליון יורו ועוד כ-1.75 מיליון יורו בפריסה ל- 3 שנים, תלוי ביצועי החברה. פלורנטין היא חברה הולנדית העוסקת בפיתוח וייצור של מוצרי חומוס ופיתות העשויים מחומרי גלם אורגנים. החברה משווקת את מוצריה במערב אירופה בעיקר בהולנד, גרמניה וצרפת. 

 

12:20 - חברת ננו דיימנשןמודיעה היום על השקה וזמינות מסחרית של מדפסת תלת מימד חדשה. המדפסת מדפיסה כרטיסים אלקטרוניים ומאפשרת לחברות המפתחות אלקטרוניקה לשפר את מהירות פיתוח האלקטרוניקה, אבטחתה ומחירה.

 

ננו דיינמנשן ננו דיינמנשן

 

12:05 - מניות בתחתית מדד ת"א 35: טבע יורדת ב-2.7%, חברה לישראליורדת ב-1.2%, אלביט מערכותיורדת ב-0.9%.

 

12:00 -  מספנות ישראל השיקה אתמול ספינה חדשה שתימסר בקרוב לחיל הים של קפריסין כדי להגן על אסדות הגז השכנות במים הכלכליים של קפריסין. עלות הפרויקט נאמדת בעשרות מיליוני יורו. ספינת ההגנה החדשה היא מהקו החדש והמתקדם של ספינות ההגנה החופיות של מספנות ישראל. על הספינה הותקנו שני תותחים מסוג טייפון של רפא"ל, ומכ"מ שטח ואויר חדיש.

 

 

נמל מספנות ישראל בחיפה נמל מספנות ישראל בחיפה צילום: אלבטרוס, צילום אווירי

 

 

11:40 - נראה כי ההודעה של פוטאש על רצונה להיפרד מאחזקותיה בכיל, עדיין ממשיכה להשפיע לרעה על החברה. כשעתיים מפתיחת המסחר בתל אביב מניית כיל יורדת ב-1.5%.

 

11:30 - קבוצת תהל זכתה ב-2 פרויקטים נוספים להקמת תשתיות מים בהודו. הפרויקטים יהיו בהיקף של כ-269 מיליון שקל. שני הפרויקטים כוללים תכנון, הקמה, תפעול ואחזקה של מערכת טיפול ואספקת מים לכ-127 אלף בתי אב בהודו. ראש ממשלת הודו הצהיר בביקורו בישראל כי תחומי התשתיות, המים והחקלאות נמצאים בעדיפות עליונה מבחינתו, ומתכנן להשקיע 31 מיליארד דולר בפיתוח מערכות מים וחקלאות.  

 

11:25 - בית ההשקעות אלטשולר שחםחתם על הסכם נציגות ושיווק עם בית ההשקעות בלאקרוק. על פי ההסכם בין שתי החברות, אלטשולר שחם תשמש כנציגה של בלאקרוק בישראל ותשווק ליועצי ההשקעות הישראליים בבנקים וללקוחותיהם את קרנות בלאקרוק ואת מותג תעודות הסל.

 

11:10 - אשטרום נכסיםהשלימה אתמול הנפקת מניות וגייסה סכום של 118 מיליון שקל. קודם לכן החברה גייסה בשלב המוסדי שהתקיים השבוע סכום של 94 מיליון שקל. אתמול, הסתיים השלב הציבורי של ההנפקה במסגרתו גייסה החברה כ-24 מיליון שקל נוספים.

 

 

ירון רוקמן מנכ"ל חברת אשטרום נכסים ירון רוקמן מנכ"ל חברת אשטרום נכסים צילום: ישראל הדרי

 

10:45 - מניות מובילות במדד ת"א 125: נאוי עולה ב-3.5%, אשטרום נכסים עולה ב-2.4%, גילת עולה ב-2.2%. כאמור, לפני כיומיים גילת נבחרה על ידי חברת הסלולר Globe Telecom, Inc הפיליפינית לסייע בפריסה של הרשת הסלולרית שלה ברחבי הפיליפינים. מניית ספאנטק ירדה ב-1.2% לאחר שהחברה דיווחה על עובד חברה שנהרג במהלך העבודה.

 

10:00 - ספאנטק מדווחת כי עובד החברה נהרג אתמול בתאונת עבודה במפעל בקיבוץ שמיר. יצרנית הבדים הלא ארוגים שבשליטת ניסן תעשיות (59%) מציינת כי בעקבות התאונה הוחלט על עצירה יזומה ל-24 שעות של העבודה במפעלי החברה בקיבוץ שמיר. במהלך יום העצירה תבצע סאפנטק הדרכות עובדים על נהלי בטיחות.

 

מה דעתך על מניית ספאנטק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

9:45 - המסחר נפתח: מדד ת"א 125 עולה ב-0.01%, מדד ת"א 35 יורד ב-0.07%, ת"א בנקים-5 יורד ב-0.2%; מיילן עולה ב- 0.9% בראש מדד ת"א 35, טבע עולה ב-0.5%.

 

8:30 - ממשלתיות: תשואת אג"ח ישראל ל-10 שנים (0327) עומדת הבוקר על 1.75%. תשואת אג"ח ארה"ב ל-10 שנים עומדת על יורדת בנקודה אחת ל-2.16%.

 

7:55 - בהמשך לדיווח בדבר מגעים מוקדמים המתנהלים למיזוג חברות הגמל, באי.בי.אי פרסמו אתמול הודעה שבה נאמר כי בכוונת החברה לפעול לכך שהמתווה העסקה יכלול, לצד הקצאת מניות גם רכיב מזומן שיממן ביצוע רכישות נוספות של מניות הלמן אלדובי. זאת מתוך כוונת אי.בי.אי להגיע במועד השלמת העיסקה או בסמוך לאחריה לאחזקה משמעותיות של עד 35% מההון של הלמן אלדובי בית השקעות.

 

7:50 - בורסת תל אביב תיפתח על רקע המגמה החיובית והשיאים החדשים שנרשמו אמש בניו יורק - מדדי דאו ג'ונס, נאסד"ק ו-S&P 500 עלו שלושתם ב-0.3% - והמגמה המעורבת במדדי אסיה הבוקר. מוקדם יותר אתמול באחוזת בית ננעל מדד ת"א 35 בעלייה של 0.6% ות"א 125 התחזק ב-0.5%. מעבר לתנועה החזקה ולמחזורי הענק שנרשמו בטבע, בלטו אתמול איי.די.או עם עלייה של 5% ופריגו עם עלייה של 6.8%.

 

החגיגה של טבע צפויה להירגע הבוקר - המניה חוזרת לת"א בפער ארביטראז' חיובי של 0.5%, לאחר עלייה של 4.5%  אמש בניו יורק ונסיגה של 0.8% במסחר המאוחר. המניה המקומית רשמה אתמול בת"א זינוק של 7%, לאחר קפיצה של 16.6% יום קודם לכן - בשני המקרים במחזורים עצומים - בעקבות ההודעה על מינויו של המנכ"ל החדש קור שולץ.

 

 

  צילום: אוראל כהן

 

לכתבות נוספות בנושא שוק ההון 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x