$
בורסת ת"א

די.אן.אי ביומדיקל סולושינס יוצאת במהלך לגיוס של 10 מיליון דולר

החברה דלת הסחירות מתכוונת לגייס את הכסף לטובת החברה הבת שלה - אנטרה העוסקת בפיתוח תרופה המסייעת בטיפול בבלוטת יותרת התריס; הגיוס יקדם את האפשרות של הנפקת אנטרה בנאסד"ק

דרור רייך 15:1112.09.17

חברת הביומד הקטנה די.אן.אי ביומדיקל סולושינס, רוצה לגייס 10 מיליון דולר במניות בכורה לחברת הבת שלה אנטרה 10, לפי שווי שוק של 97 מיליון דולר. לצורך השוואה, לחברה האם שווי שוק של 47.5 מיליון שקל.

 

 

 

מה דעתך על מניית די.אן.איי ביומד:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

על פי הדיווח לבורסה, די.אן.איי ביומדיקל תשתתף בעצמה בגיוס בהיקף של 5 מיליון דולר. לאחר הגיוס, תחזיק החברה ב-30% ממניות אנטרה. 3 מתוך 5 מיליון הדולר שיושקעו באנטרה, יגיעו מחברת האחזקות קפיטל פוינט, שהועדפה על פני חברת אלקברה כמשקיעה בחברה.

 

 צילום: בלומברג

 

על פי גורמים המקורבים לעסקה, גיוס שכזה יקדם את האפשרות של הנפקת אנטרה בנאסד"ק, לאחר שהחברה האם הגישה לפני חודשיים טיוטת תשקיף ראשונה לרשות ני"ע האמריקאית. בנוסף, הכסף מהגיוס יסייע לאנטרה בניסויים הקליניים שעורכת החברה.

 

כבר לפני שנה וחצי ניהלה אנטרה מגעים להנפקה בנאסד"ק לפי שווי של 160–200 מיליון דולר, אך זמן קצר לאחר מכן צנח שוק הביומד וחלון ההנפקות נסגר. השוק נפתח מחדש בחודשים האחרונים.

 

אנטרה לא שקטה על השמרים והצליחה לגייס ביולי האחרון כ־7.5 מיליון דולר. את סבב הגיוס הובילה קרן פונטיפקס, לצד המשקיעים הפרטיים ד"ר אריה בלדגרין - מנכ"ל ומייסד קייט פארמה ודירקטור לשעבר בטבע, דיוויד בונדרמן - מייסד קרן TPG ודירקטור בקייט פארמה וג'וש קזאם - דירקטור בקייט פארמה ושותף בקרן ההשקעות Two River.

 

המוצר המוביל שלה אנטרה הוא תרופה למחלת PHT — מחלה הגורמת לתת־פעילות של בלוטת יותרת התריס. המחלה משפיעה על רמות הסידן בגוף, ואינה מאפשרת התאוששות ממחסור בסידן. הטיפולים המסורתיים בתופעה הם באמצעות ויטמין D או סידן, אך יש להם תופעות לוואי.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x