$
שווקי חו"ל

מנכ"ל טבע החדש: "אפעל להנהיג אסטרטגיה ברורה לטבע"

בראיון קצר לבלומברג בעקבות המינוי לתפקיד אומר קאר שולץ כי מוקדם מדי לפרט את תוכניותיו: "חשוב להבטיח שהחברה תהיה יעילה ותחרותית, נבטיח שנציב את החברה על מסלול בטוח"

בלומברג 14:0411.09.17

קאר שולץ, המנכ"ל החדש של טבע, ענה בראיון קצר לשאלות בלומברג בעקבות ההכרזה על המינוי. שולץ אמר בין היתר כי הוא הוא שמח להתמודד עם האתגר הגדול שכרוך בניהול החברה.  

מה העתיד של טבע, אני בטוחה שכבר הסתכלת על החברה, אולי מוקדם מדי לקבוע מה אתה רוצה לעשות, אבל מה האינסטינקט הראשון שלך?

"כן מוקדם מדי בשבילי לפרט מה אני עומד לעשות. אני ביחד עם הדירקטוריון וההנהלה נפתח אסטרטגיה ברורה כיצד לעצב את החברה. מה שמלהיב אותי הוא שלטבע יש מורשת חזקה והיא כיום הספקית המובילה של תרופות גנריות, מספקת תרופות איכותיות ליותר אנשים בעולם מכל חברה אחרת, ובו זמנית בהתבסס על המו"פ פיתחה בתחומים כמו טרשת נפוצה ומיגרנות וכן הלאה תרופות פטנט ייחודיות. זה שילוב מעניין במיוחד".

 

אתה ידוע כמקצץ אגרסיבי בעלויות. מהיכן תקצץ בטבע?

"מוקדם מדי לומר, אבל אני חושב שכל החברות בעולם צריכות אסטרטגיה שתומכת בעתיד ארוך הטווח שלהן, ובמקרה של טבע אני חושב שזה נראה מרגש ומבטיח בהתבסס על יסודות החברה, אך כמובן גם חשוב להבטיח שהחברה תהיה יעילה ותחרותית".

 

 

 

מדוע לקחת את העבודה בהתבסס על כל האתגרים האלה? מה משך אותך?

"אני סוג אדם שאוהב אתגרים. אתגרים תמיד עוררו בי השראה. כך שאם זה מאד מאתגר ומורכב, אני לרוב משגשג באווירה כזו".

 

אני לא יודעת אם כבר חשבת על דיבידנדים, האם אפשר להחזיר דיבידנדים או באיזו מידה זו תהיה עדיפות בהתחשב בכל מה שיש לך לעשות בחברה?

"אני חושב ששוב מוקדם מדי להגיב על כך ספציפית, אך המרכיב העיקרי הוא תמיד להבטיח שיש ביצועים עסקיים חזקים ושאר האספקטים הפיננסיים משניים לכך".

 

כשתתחיל, מה יהיו סדרי העדיפויות שלך? אני יודעת שאלו שאלות מורכבות כי רק הכריזו על המינוי שלך אך כמה זמן לדעתך ייקח להחזיר את טבע למתקפה?

"זה כמובן משהו שאני לא יכול להגיב עליו ספציפית כרגע, אז אחזור על עצמי ואומר שאעבוד עם הדירקטוריון וההנהלה במהירות כדי לגבש אסטרטגיה ברורה, וברגע שנעשה זאת אנחנו כמובן נפרסם אותה בתוך החברה ומחוצה לה, ונבטיח שנציב את החברה על מסלול בטוח".

 

מנכ"ל טבע החדש קאר שולץ מנכ"ל טבע החדש קאר שולץ

בטל שלח
    לכל התגובות
    x