$
בורסת ת"א

יו"ר טבע סול ברר: "שולץ מבין את החשיבות של טבע לישראל"

בעקבות ההודעה על המינוי מציין ברר את הניסיון הרב של המנכ"ל החדש ואת המומחיות שלו בניהול חברות במצבי משבר. "הוא גם בחור נחמד ואני מאד מחבב אותו, יש לי כבוד גדול כלפיו וביטחון בבחירתו"

דרור רייך 14:2711.09.17

"בחירת המנכ"ל הנכון בנקודה זו היא קריטית עבור טבע ותהיה לה השפעה ארוכת טווח על החברה" מספר יו"ר טבע סול בארר לכלכליסט, בעקבות מינויו של קאר שולץ למנכ"ל. "היו לנו מספר קריטריונים בבחירתו של קאר שולץ לנשיא ומנכ"ל טבע ויש לו את כולם, כך שבאופן מפתיע לא התפשרנו על שום דבר והוא היה המועמד האולטימטיבי מבחינתנו".

 

 

 

 

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

"כמו שאמרנו בשיחות הוועידה הקודמות טרם הבחירה, אנחנו חיפשנו מנכ"ל שיש לו ניסיון בניהול והובלה בחברות תרופות, ולשולץ יש ניסיון הן בענקית התרופות הדנית לונדבק והן במשך כשלושה עשורים בנובו נורדיסק, והוא גם ידוע ביכולות האסטרטגיות שלו".

  

יו"ר טבע סול בארר יו"ר טבע סול בארר צילום: פיוטר פליטר

  

"אבל מעל הכול" מספר בארר "יש לו ניסיון רב ומומחיות בטרן אראונד (יכולת לסובב את החברה) שמאפשר לו לנהל חברה במצבי משבר. יש הרבה מנכ"לים שיכולים להצליח בחברה טובה, אבל מעט אנשים שיכולים להצליח בחברה שניצבת מול אתגרים פיננסים כמו שהוא עשה בלונדבק ולתת ערך לבעלי המניות". בתקופתו של שולץ, מחיר מניית לונדבק עלה מעל 200% בתקופה של יותר משנתיים.

 

"המהלך ששולץ ביצע (בלונדבק) הוא אחד המהלכים האגדיים בשוק הפארמה" ממשיך בארר, "כל זה יוצר בעינינו אמינות מאוד גדולה כלפיו. משהו שטבע מאוד זקוקה לו בעיקר מול בעלי המניות". בארר מוסיף נימה אישית "הוא גם בחור נחמד ואני מאוד מחבב אותו, יש לי כבוד גדול כלפיו וביטחון בבחירתו".

 

"חלק מרשימה מצומצמת של מועמדים"

לשאלה, האם התחילו בטבע לדבר עם שולץ אחרי שהתפוצץ המינוי של סוריו פסקל, שעליו פורסם לראשונה בכלכליסט או שכבר לפני הפיצוץ הוא היה על הפרק? בארר סירב לענות, אך ציין כי "אני לא יכול לענות על שמועות, ישנם כל כך הרבה ואם אני אתחיל להגיב על כל אחת, אני לא אצליח להפסיק, אבל אני מוכן להגיד שלצורך בחירת המנכ"ל צמצמנו את הרשימה למספר בודד של מועמדים והוא היה ברשימה המצומצמת מההתחלה, ואני מאמין שהוא האדם הנכון במקום הנכון".

 

"לא הוא ולא המועמדים האחרים, התבקשו להכין תוכנית עסקית פורמאלית לטבע, אבל הוא ענה להרבה שאלות שלי ושל הדירקטוריון על תרחישים שונים שיכולים לקרות. בסוף היום הוא איש עסקים מאוד טוב ומנהיג טוב ומוכשר הן ברמה הפיננסית והן ברמה התפעולית ומה שהכי חשוב לו כרגע זה להגיע ולנתח את המספרים ולהבין את הטרנדים והשינויים שעוברים על טבע כמו גם את התרבות הארגונית שלה ואת היכולות שלה".

 

"טבע חברה גדולה שמשרתת המון חולים והוא יצטרך במהירות להציג אסטרטגיה ותוכנית אופרטיבית עם אבני דרך כדי שנוכל למדוד את הדברים, ולזכות באמינות שלנו שוב בשוק ההון"

 

איך שולץ לא ייפול כמו שנפלו קודמיו?

"אני לא יכול להגיב על דברים שקרו בעבר. אלה אנשים שונים שהיו בטבע (ויגודמן, ג'רמי לוין ושלמה ינאי), וגם הבורד הוא שונה, עם אנשים חדשים טובים שאני הבאתי שהם בעלי ניסיון בתחום. אז כיום הבורד יותר מקצועי וחרוץ. גם שולץ מגיע עם ניסיון בפארמה, כך שהשילוב של שני הדברים מבטיח על פניו מצב שונה מבעבר".

"אבל יש לשולץ עוד יתרון, יש דמיון רב בין החשיבות של נובו לדנמרק והחשיבות של טבע לישראל, והוא מבין את החשיבות של זה. אז אני חושב שזה מתכון להצלחה. מה שהיה בעבר מת. גם אני לא הייתי אז בטבע, ואני לא יכול לשפוט לגבי העתיד, אבל יש לי בשולץ בטחון רב וגם לדירקטוריון".

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x