$
מט"ח וסחורות

דיווח: סין תסגור את הבורסות למסחר בביטקוין

מוקדם יותר השבוע אסרה סין על גיוס כספים באמצעות הנפקות מטבע ראשוניות או הנפקת מטבעות דיגיטליים

שירות כלכליסט 20:4608.09.17

הביטקוין נופל ב-5.4%, לרמה של 4,388 דולר (לפי נתוני Coindesk), בעקבות דיווח בסין, של Caixin, שלפיו המדינה מתכננת לסגור את הבורסות המקומיות למסחר במטבע הדיגיטלי. כך מדווחת CNBC.

 

מוקדם יותר השנה החליטה סין לאכוף רגולציות חדשות על בורסות הביטקוין במדינה, במטרה להיאבק בהלבנת הון דרך מסחר במטבע הווירטואלי והאנונימי.

 

ביום שני האחרון אסרה סין על תושבים וארגונים לגייס כספים באמצעות הנפקות מטבע ראשוניות (ICO) או הנפקת מטבעות דיגיטליים, זאת משום שמדובר על פי הממשל בגיוס בלתי חוקי.

 

הנפקות מטבע ראשוניות הן הלהיט החדש בקרב חברות סטארט־אפ בעולם ומאפשרות לגייס סכומים גדולים במהירות באמצעות יצירה ומכירה של "ז'יטונים" דיגיטליים, זאת תחת רגולציה מועטה או ללא רגולציה בכלל.

 

פרטים וארגונים בסין שהשלימו גיוס כספים באמצעות הנפקות כאלה יידרשו עתה לבצע את הסידורים הנדרשים על מנת להשיב את הכספים הללו, כך על פי הודעה משולבת של הבנק המרכזי של סין, רשות ני"ע הסינית ורגולטורים ממגזר הבנקאות, כמו גם משרדים ממשלתיים שונים, שפורסמה באתר הבנק המרכזי.

 

המהלך הסיני מגיע סמוך לאזהרות שפירסמה בסוף חודש אוגוסט רשות ני"ע בארה"ב (SEC) לגבי הונאות פוטנציאליות באמצעות הנפקות מטבע ראשוניות.

 

 

ביטקוין ביטקוין צילום: בלומברג

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x