$
שווקי חו"ל

סטנלי פישר, סגן יו"ר הפדרל ריזרב, התפטר מתפקידו

כהונתו של פישר בבנק המרכזי האמריקאי, אמורה היתה להסתיים ביוני הבא. במכתב ששלח לנשיא דונלד טראמפ הוא כתב כי הוא גאה בכך שהפך את המערכת הפיננסית בארה"ב לחזקה יותר

ליטל סמט 17:4906.09.17

סטנלי פישר, לשעבר נגיד בנק ישראל, הודיע הערב על התפטרותו מתפקיד סגן יו"ר הפדרל ריזרב. ההתפטרות אמורה להיכנס לתוקף באמצע אוקטובר. פישר כיהן שלוש שנים בתפקיד סגנה של ג'נט ילן. 
  

פישר (73) מונה לתפקיד ב-2014 על ידי נשיא ארה"ב הקודם ברק אובמה. כהונתו היתה אמורה להסתיים ביוני 2018.

 

במכתב ההתפטרות שהגיש פישר לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ הוא ציין כי המניע לצעד הוא "סיבות אישיות".

סטנלי פישר
סטנלי פישר צילום: בלומברג

  

פישר, שבעבר אף התמודד על תפקיד יו"ר קרן המטבע הבינלאומית, ציין במכתב כי הכלכלה היתה במגמת התחזקות מאז הצטרף לבנק המרכזי. הוא ציין עוד כי הוא גאה בכך שעזר להפוך את המערכת הפיננסית לחזקה ויציבה יותר לאחר המשבר הפיננסי.

 

"זו היתה זכות גדולה לשרת בפדרל ריזרב, ובמיוחד לעבוד לצידה של היו"ר ילן, ולצד אנשים רבים מחויבים ומוכשרים בבנק", כתב.

 

ההתפטרות מציבה אתגר נוסף לטראמפ, שיצטרך למצוא מחליף לפישר בתקופה שבה הבנק המרכזי צפוי להתחיל לצמצם את המאזן שלו, ולהמשיך בהחזרת שיעור הריבית לרמות נורמליות, לאחר שבע שנים של ריבית קרובה לאפס.

 

פישר שימש בעבר כסגן יו"ר סיטיגרופ, סגן יו"ר קרן המטבע וככלכלן הראשי של הבנק העולמי. הוא כיהן כנגיד בנק ישראל בשנים 2005-2013. עוד קודם לכן שימש במשך 20 שנה כמרצה ב-MIT, שם לימד דורות של כלכלנים, בהם יו"ר הפד לשעבר בן ברננקי ונשיא הבנק האירופי המרכזי מריו דראגי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x