$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

ההחלטה התקבלה: טדי שגיא מדיח את שני המנכ"לים של בראק אן וי

שלושה חודשים לאחר רכישת השליטה על ידי שגיא מודיעה בראק על שינוי בצוות ההנהלה. הדירקטוריון ביקש מהמנכ"לים גל טננבאום ואופיר רחמים להישאר בחברה בתהליך מעבר - ידון עמם בתנאי התגמול בתקופה זו

מיקי גרינפלד 11:1206.09.17

טדי שגיא מדיח את מנהליבראק אן ויויוצא לתהליך איתור מנכ"ל חדש. שלושה חודשים לאחר העברת השליטה לשגיא מודיעה היום (ד) בראק בדיווח לבורסה כי דירקטוריון החברה החל בתהליך של בחינת האסטרטגיה ארוכת הטווח של החברה בעסקיה ובשוקי ההון - ובכלל זה, החלפת צוות ההנהלה.   

במסגרת זו, נאמר בדיווח, "בוחן הדירקטוריון גם את מבנה והרכב הנהלת החברה". בראק אן וי מנוהלת במשותף על ידי גל טננבאום ואופיר רחמים. לפני חודשיים דיווח "כלכליסט" שבכוונתו של בעל השליטה החדש להחליף את השניים.

 

בדיווח שפרסמה היום בראק נאמר שהדירקטוריון החל בתהליך איתור מנהל חדש. כמו כן נאמר שעל על מנת "לשמר את תוצאותיה העסקיות החיוביות של החברה"  והשגת יעדי הצמיחה שלה, ביקש הדירקטוריון מהמנכ"לים המשותפים להישאר בתפקיד לתקופת מעבר שתסתיים לא יאוחר ממועד האסיפה השנתית הבאה של בראק. על פי התקנון, האסיפה תתקיים לכל המאוחר ביוני 2018, אולם ניתן להקדים אותה.

 

בבראק מציינים כי המנכ"לים, טננבאום ורחמים, ישקלו בחיוב את הבקשה והסכימו לדון עם ועדת התגמול של החברה בתנאי העסקתם בתקופת המעבר כאמור. 

 

 טדי שגיא רכש את השליטה בחברה ביוני האחרון תמורת מיליארד שקל מחברת BCRE שבבעלות שמעון ויינטרוב ורונן פלד. מאז הרכישה שררה אי־ודאות לגבי המשך הפעולה של המנכ"לים המשותפים. מצד אחד מדובר במנהלים טובים, שהצליחו לייצר ערך בשוק הנדל"ן של גרמניה ויצרו קשר טוב עם שוק ההון הישראלי. מנגד, שגיא לא יכול יכול להתעלם מהמאבק שניהלו טננבאום ורחמים נגד הבעלים הקודמים - מאבק שאילץ אותם לבסוף למכור את השליטה בחברה. מעבר לכך, לבעל שליטה חדש יש אינטרס שהמנהלים שתחתיו יהיו אנשי אמונו.

 

ויינטרוב ופלד מכרו את השליטה אחרי סאגה ממושכת של מאבקים עם צמד המנהלים, שבעקבותיה החליטו בעלי השליטה למכור את המניות מתחת למחיר השוק בהנחה של 2%. המכירה סוכמה לאחר שבועיים בלבד של משא ומתן ומבלי שבעלי השליטה קיבלו פרמיית שליטה.

 

 

טדי שגיא טדי שגיא צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x