$
בורסת ת"א

לידר נהנית מהשאריות של פועלים אי.בי.אי: תוביל את הגיוס של דה לסר

חברת הנדל"ן האמריקאית הראשונה שרפי ליפא וגל עמית הביאו לישראל תבצע היום גיוס חוב של 100 מיליון שקל באמצעות לידר הנפקות. השניים מקימים חברת חיתום חדשה עם ארז גולדשמידט

אורן פרוינד 07:2405.09.17

הסכם שיתוף פעולה של קרוב לעשור הגיע השבוע רשמית לסיומו. חברת ויקטורי של גל עמית ורפי ליפא, שנחשבים למייסדי ההנפקות של חברות הנדל"ן האמריקאיות בישראל, תבצע הנפקה ראשונה בישראל שלא באמצעות חברת החיתום פועלים אי.בי.אי.

 

לידר הנפקות, בניהולו של רנן כהן אורגד, תבצע היום את החיתום בגיוס חוב של 100 מיליון שקל של חברת דה לסר, וזאת באמצעות הרחבת סדרה ד'. באופן סימבולי, דה לסר היתה חברת הנדל"ן האמריקאית הראשונה שהגיעה לגייס בישראל באמצעות ויקטורי.

 

 

בימים אלה שוקדים ליפא ועמית על הקמת חברת חיתום חדשה, בשיתוף עם מנכ"ל פועלים אי.בי.אי הפורש ארז גולדשמידט. שני הסמנכ"לים של גולדשמידט, נדב זיו ואילן מוסנאים, הודיעו גם הם לפני כשבוע וחצי על פרישתם מהחברה.

 

הצדדים עדיין מנהלים דיונים סופיים לגבי שיעור האחזקות בחברה החדשה, אולם גולדשמידט יהיה בעל המניות הגדול ביותר ויחזיק 50%-40%. ליפא ועמית יהיו שותפים פיננסיים ויחזיקו 40%-30% יחד, והיתרה תתחלק בין הסמנכ"לים.

 

עד שהחברה החדשה תוקם, ויקטורי תבצע את הנפקותיה בישראל באמצעות חברות חיתום אחרות. באי.בי.אי עדיין מתקשים לעכל את העזיבה של המנכ"ל הנוכחי. בינתיים גייסה ההנהלה ככוח עזר את מני בן משה, שעבד כסמנכ"ל הנפקות בחברה ועזב בתחילת 2017. בהנהלה עדיין ממשיכים לתור אחר מנכ"ל דומיננטי חדש, אלא שבינתיים ההיענות אינה גבוהה במיוחד. אם לא תהיה היענות עד נובמבר עד עזיבתו של גולדשמידט, בן משה עשוי לאייש את תפקיד המנכ"ל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x