$
בורסת ת"א

בראק אן וי יוצאת למימון מחדש - עם הלוואה של 50 מיליון יורו

ההלוואה המעודכנת מחליפה שלוש הלוואות בהיקף כולל של 215 מיליון שקל. ההלוואה מובטחת בשעבוד על זכויות החברה בנדל"ן בגרמניה

אורן פרוינד 12:3703.09.17
חברת הנדל"ן בראק אן וישבשליטת טדי שגיא ביצעה מימון מחדש ל- 3 הלוואות בנקאיות בהיקף של 215 מיליון שקל. ההלוואות נלקחו מבנק גרמני במהלך שנת 2014 לצורך רכישת נכסי מגורים להשכרה.

 

 

 

 

מה דעתך על מניית בראק אן וי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
ההלוואה חדשה, שהועמדה על ידי NATIXIS Pfanfbriefbank AG, לתקופה של חמש שנים, היא בסכום של כ- 32.6 מיליון יורו בתוספת מסגרת אשראי של 17.4 מיליון אירו (לשימוש חופשי לפי צרכי החברה מעת לעת), ובסה"כ 50 מיליון יורו. ההלוואה נושאת ריבית שנתית קבועה בשיעור של כ-1.06% לשנה עם פירעון קרן שנתי בשיעור שנתי של כ-2% מסכום ההלוואה (כאשר יתרת הקרן בתוספת הריבית הצבורה תשולם במועד הפירעון הסופי).

 

טדי שגיא טדי שגיא צילום: עמית שעל

 

ההלוואות הנפרעות, הינן בהיקף של כ-32.6 מיליון אירו ונשאו ריבית שנתית משוקללת של כ- 1.7%. כפועל יוצא, החברה הקטינה את הוצאות המימון שלה בגין ההלוואות האמורות בכ-40%.

 

ההלוואות החדשות מובטחות, בין היתר, בשעבוד מדרגה ראשונה על מלוא זכויות החברה בכ-1,283 יח"ד באזור ברמן והנובר בגרמניה.

 

בראק מתמקדת בנדל"ן בגרמניה ב-3 סקטורים: נדל"ן מניב למגורים, יזום למגורים ונדל"ן מניב מסחרי.

 

פרד גניה, ראש המחלקה הפיננסית בבראק אן.וי הסביר כי "השלמת המימון מחדש בהמשך למימונים מחדש בהיקפים נרחבים שביצעה החברה במהלך 2016, תורמת להפחתה משמעותית בעלויות המימון שביצעה החברה בשנים 2016-2017 באמצעות מימונים מחדש בהיקף מצטבר של 70% מתיק ההלוואות הבנקאיות שלה ולתרומה משמעותית ומיידית ל-FFO.  בנוסף קו האשראי של  17.4 מ' אירו, המצטרף לקוי אשראי לא מנוצלים בהיקף של 37 מ' אירו ממימונים מחדש שביצעה החברה בשנתיים האחרונות, יאפשר לחברה להמשיך ולהרחיב בצורה משמעותית את תיק הנכסים בעלות הון נמוכה וכפועל יוצא יתרמו להמשך הגידול ב-FFO".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x