$
שווקי חו"ל

מדטרוניק תשקיע 40 מיליון דולר נוספים במזור - תחל בהפצה עולמית של מערכות החברה

השלב הבא בהסכם שיתוף הפעולה בין החברות יוצא לדרך מוקדם מן המתוכנן, לאור עמידה ביעדי מכירות והשגת אבני דרך שנקבעו בהסכם ההשקעה וההפצה. ההשקעה הכוללת של מדטרוניק במזור עומדת על 125 מיליון דולר

דרור רייך 09:4930.08.17

חדשות מצוינות ממזור רובוטיקה: מדטרוניק תשקיע 40 מיליון דולר נוספים בחברה הישראלית, במסגרת התקדמות לשלב השני בהסכם שיתוף הפעולה בין השתיים. במקביל, ענקית המכשור הרפואי מארה"ב תחל להפיץ את מערכת מזור X ברחבי העולם - עד כה הפיצה את המוצרים בארה"ב.   

שלב זה של ההשקעה הנוספת יוצא לפועל מוקדם מהמתוכנן, לנוכח עמידה מוקדמת של שתי החברות ביעדי המכירות ובאבני הדרך שנקבעו בהסכם המקורי. סכום ההשקעה הכולל של מדטרוניק במזור מגיע עתה ל-125 מיליון דולר, בכפוף למימוש אופציות שניתנו לה.

 

מזור היא מובילה עולמית בתחומה - מערכות נחייה רובוטיות לניתוחי עמוד שדרה. מערכות מזור מאפשרות לערוך ניתוח מדויק באמצעות זרוע רובוטית. היקף החדירה של מערכות ניתוחי עמוד השדרה נמוך, אך פוטנציאל הצמיחה של הפעילות הוא בהחלט משמעותי.  

 

במאי 2016 נכנסה מזור להסכם חשוב ומהותי עם מדטרוניק, וכעת עתידה תלוי מאוד באופן מימושו. הסכם עם מדטרוניק כלל שני שלבים. השלב הראשון כלל קידום מכירות משותף, מוגבל לארה"ב בלבד; השלב השני, שעליו דווח היום כאמור, כולל בין היתר את שיווק המערכות של מזור על ידי מדטרוניק בכל העולם.

  

מנכ"ל מזור אורי הדומי מנכ"ל מזור אורי הדומי צילום: אסף שילה- ישראל סאן

 

 

מאז חתימת ההסכם עם מדטרוניק במאי שנה שעברה, מניית מזור הדואלית (נסחרת בת"א ובניו יורק) זינקה בכ־300% בנאסד"ק, לשווי שיא של כמעט 42 דולר למניה. שווי החברה חצה את רף מיליארד הדולר, עוד לפני שעברה לרווח תפעולי.

 

בעקבות הזינוק נכנסה מזור לעין הסערה, כאשר גורמים בחברה הדליפו על פי החשד מידע פנים למקורביהם על אודות העסקה עם מדטרוניק - המקורבים רכשו מניות של החברה, על סמך מידע הפנים. חוקרי רשות ני"ע בישראל פשטו בחודש מאי על משרדי החברה בקיסריה, ערכו חיפוש וחקרו באזהרה נושאי משרה במזור. המנוהלת על ידי אורי הדומי.

 

ברבעון השני של 2017 רשמה מזור עלייה של 87% בהכנסות ל-15.5 מיליון דולר, בהשוואה ל-8.3 מיליון דולר ברבעון השני של 2016 ומעל תחזית האנליסטים שעמדה על 14.74 מיליון דולר.הרוב המוחלט של ההכנסות הגיעו מהשוק האמריקאי, עם עלייה חדה של 110% ל-14.1 מיליון דולר (14 מערכות Mazor X) בהשוואה ל-6.7 מיליון דולר (5 מערכות Renaissance) ברבעון השני של 2016.

 

ההפסד הנקי הסתכם ב-3.7 מיליון דולר, או 8 סנט למניה, נמוך מתחזית האנליסטים להפסד של 5.7 מיליון דולר או 14 סנט למניה, ובהשוואה להפסד נקי של 4.1 מיליון דולר, או 9 סנט למניה, ברבעון השני של 2016. בקופתה של מזור נמצאים כעת 57 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x