$
שווקי חו"ל

צבי ימיני והאישה העשירה בהולנד ממזגים חברות בריאות

חברת הטיפול בכינים של ימיני, TechCare, צפויה להתמזג עם נטור הולדינגס של נינה סטורמס - חברת היי־טק שמתמחה במיצים טבעיים וחטיפי בריאות. ימיני נחשב שחקן ותיק בשוק, לאחר שב־1998 מכר חברת ייצור ארגזי פלסטיק ב־120 מיליון דולר

דרור רייך 07:5330.08.17

חברת הטיפול בכינים ללא חפיפה של צבי ימיני, TechCare, שנרשמה למסחר בבורסת ניו יורק בנובמבר האחרון, חתמה על מזכר הבנות למיזוג עם חברת נטור הולדינגס של המשקיעה נינה סטורמס, שמחזיקה בתואר האישה הכי עשירה בהולנד. 

המייסדת מהבועה והמשקיע מארגזי הכלים מתאחדים

שמה של סטורמס עלה לכותרות לראשונה בישראל בסוף 2013, אז היא הוזכרה כמשקיעה אפשרית בזכיינית הטלוויזיה רשת. סטורמס עשתה את הונה מבעלות על ספקית האינטרנט World Online, שאותה ייסדה. הספקית הגיעה לשווי של 12 מיליארד יורו בתקופת בועת הדוט.קום, אך שוויה נחתך בתוך זמן קצר בחצי והיא נמכרה לטיסקלי האיטלקית ב־5 מיליארד דולר.

 

צבי ימיני נחשב לשחקן ותיק ומוכר בתעשייה המקומית. ב־1998 הוא מכר את חברת צאג לייצור ארגזי כלים פלסטיק, שאותה ייסד, לענקית כלי העבודה האמריקאית סטנלי בלק אנד דקר ב־120 מיליון דולר. מאז הוא משקיע בחברות סטארט־אפ המתמחות בחדשנות תעשייתית.

 

TechCare נכנסה למסחר מעבר לדלפק (OTC) במיזוג לתוך השלד הבורסאי BreedIT, שנסחר בניו יורק והיה מצוי בשליטת איציק שרם וכפיר זילברמן. שמו שונה ל־TechCare והוא נסחר תחת הסימול TCRE לפי שווי של כ־10 מיליון דולר, בדומה לשווי שבו נכנס לבורסה.

 

כשחברת TechCare נכנסה לבורסה היא התהדרה שפיתחה מוצר בשם נובוקיד לטיפול בכינים, שהחידוש המרכזי בו הוא חיסול כינים ללא חפיפת השיער. כיום TechCare מוגדרת כחברת טכנולוגיה בעלת פלטפורמה המשתמשת באידוי לטיפולי בריאות ויופי.

 

נטור הולדינגס מגדירה את עצמה חברת ההיי־טק האירופית הראשונה שעוסקת בבריאות באמצעות מיצים טבעיים וחטיפי בריאות. יחד הם צפויים ליצור חברה שתעסוק בבריאות, מזון בריא ומוצרי טיפוח.

 

"יוצרים חברה שתתמקד ביופי מבפנים ומבחוץ"

על פי החברות, העסקה צפויה לשלב בין שני יזמים מוכחים בתעשיות הבריאות והיופי, ותמזג את פלטפורמת האספקה והמכשירים הרפואיים של TechCare עם המיצים הטבעיים והחטיפים הבריאותיים עם המכירות החזקות וכוח השיווק של נטור, "כדי ליצור חברה שתתמקד בבריאות ויופי הן מבפנים והן מבחוץ".

 

"השאיפה היא שהחברה המשולבת תציע סל המוצרים מלא ותגיע לצרכנים ברחבי העולם", אמר שלומי ארבל, מנכ"ל TechCare. לדברי מנכ"ל נטור, לורנס אלכסנדר, "צוותי הניהול ראו התאמה מיידית ברמה האסטרטגית, הכלכלית והתפעולית של שני העסקים".

 

 

 

המוצר של TechCare לטיפול בכינים פותח על בסיס ידע של מדענים יוצאי מכון ויצמן. מדובר בטיפול יבש, ללא צורך בהרטבת השיער, שדורש מהמטופל לחבוש כובע ניילון המחובר למכשיר קטן במשך 10 דקות. לתוך הכובע מוזרם תרחיף המופק מחומר טבעי מהצומח. לדברי ימיני, הפטנט מבוסס על תרופת סבתא שמקורה בחומץ.

בניגוד לתכשירים אחרים, החומר לא פועל על מערכת העצבים של הכינים, אלא על דרכי הנשימה שלהן ושל הביצים. TechCare, שהוקמה ב־2009, רשמה פטנט על כל מרכיבי המוצר והתהליך. המוצר קיבל אישור של משרד הבריאות הישראלי ושל האיחוד האירופי. שוק מוצרי השמדת הכינים העולמי מוערך ב־2 מיליארד דולר.

 

 

צבי ימיני צבי ימיני צילום: יריב כץ

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x