$
בורסת ת"א

עוד חוזה לאלביט מערכות בשוק האסייתי: תשדרג מטוסי F5 תמורת 93 מיליון דולר

החברה תצייד את דגמי המטוסים במגוון מערכות לחימה לרבות מערכות נשק, מכ"ם ומערכות "קוקפיט זכוכית" שנועדו לשדרג ויזואלית ומבצעית את תאי הטייסים

ניר טל 13:2829.08.17

חברת התעשייה הביטחונית אלביט מערכותמדווחת על זכייה נוספת בחוזה בהיקף מצטבר של 93 מיליון דולר להשבחת צי מטוסי ה-F5 באחת המדינות באסיה פסיפיק ששמה לא צוין.

 

 

 

בצלאל מכליס, מנכ"ל אלביט מערכות בצלאל מכליס, מנכ"ל אלביט מערכות צילום: מאור סוויסה

 

על פי הודעת החברה, החוזה צפוי להימשך שלוש שנים. במסגרתו, אלביט מערכות תצייד את דגמי המטוסים במגוון מערכות לחימה לרבות מערכות נשק, מכ"ם ומערכות

"קוקפיט זכוכית" שנועדו לשדרג ויזואלית ומבצעית את תאי הטייסים. "אנחנו עדים לדרישה גוברת להשבחות דומות ומאמינים כי לקוחות נוספים יצטרפו וייהנו ממטוס בוגר המושבח בעזרת הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בשוק", מסר יורם שמואלי, מנכ"ל חטיבת כלי טיס באלביט מערכות שפועלת בין היתר לפיתוח וייצור של מערכות לחימה.

 

פעילות החברה לשדרוג מטוסים ומסוקים קיבלה ביטוי בחוזים אחרים עליהם חתמה אלביט. כך למשל, במהלך הרבעון הראשון חתמה על חוזה מול מדינה אחרת באסיה בהיקף של 110 מיליון דולר לשדרוג מסוקים.

 

מתחילת השנה חתמה אלביט מערכות על קרוב ל-20 חוזים מהותיים שנדרשו לדיווח למשקיעים בהיקף מצטבר של למעלה מ-1 מיליארד דולר. לחוזים אלה משמעות ניכרת בפעילותה של החברה, המנוהלת על ידי בצלאל מכליס, והיא באה לידי ביטוי בצבר ההזמנות העתידי שלה. זה עמד בסיכום הרבעון השני על 7.4 מיליארד דולר ומשקף

צמיחה של 6% מתחילת שנת 2017.

 

מבין החוזים, כחמישית בשוק האסייתי (אסיה-פסיפיק) שרושם צמיחה גדולה בשלוש השנים האחרונות ואחראי על כרבע ממחזור ההכנסות של החברה.

 

אף שבחברה מציינים כי צבר ההזמנות הוא אינדיקציה שאינה מחייבת, בדיקה של הצבר בחמש השנים האחרונות מעלה כי היחס בין צבר ההזמנות של החברה להיקף ההכנסות שלה בשנה עוקבת עומד על 1.98 לערך ולפיכך הגידול בצבר מתורגם לרוב לגידול בהכנסותיה של החברה מחיפה.

 

בשבוע שעבר פרסמה אלביט מערכות את תוצאותיה לרבעון השני אותו היא סיכמה עם רווח של 63 מיליון דולר ביחס למחזור של 818 מיליון דולר, גידול של 15.5% ביחס לרווח נקי של 57 מיליון דולר ברבעון המקביל. מתחילת השנה רשמה מניית החברה עלייה של 26% הנתמכת בגידול תקציבי הביטחון של ארה"ב ושל מערב אירופה בצל הטרור הגובר. נכון להיום נסחרת החברה לפי שווי שוק של 21 מיליארד שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x