$
בורסת ת"א

דלק אנרגיה שוב מפתיעה עם דיבידנד של 600 מיליון שקל

מאבק בעלי מניות המיעוט השתלם: לאחר שנים ללא חלוקה, החברה מכריזה על חלוקה בפעם השניה ברציפות - הדיבידנד הכולל במחצית הראשונה עמד על מיליארד שקל.

ניר טל 13:2128.08.17

שלושה חודשים עברו מאז הפתיעה חברת דלק אנרגיהאת בעלי המניות ודיווחה על חלוקת דיבידנד בסך 400 מיליון שקל. הרקע לחלוקה היה דרישה של בעלי מניות מיעוט בחברה במסגרת מאבק מול ההנהלה. הבוקר (ב') התבשרו כל בעלי המניות כי הסכר נפרץ ובסיכום הרבעון השני, תחלק החברה שבשליטת קבוצת דלק (88.2%), דיבידנד בסכום של 600 מיליון שקל וסך כולל של 1 מיליארד שקל מתחילת שנת 2017.

 

 

דלק אנרגיה המנוהלת על ידי אסף בטרפלד, מרכזת את פעילותה המרכזית בתחום הנפט והגז באמצעות אחזקתה (54%) בשותפות דלק קידוחים. בסיכום הרבעון השני חילקה דלק קידוחים דיבידנד של 300 מיליון דולר. למעלה ממחציתו של הסכום עבר לדלק אנרגיה, שדיווחה כאמור על דיבידנד של 600 מיליון שקל - החברה האם קבוצת דלק שבשליטת תשובה תזכה להזרמה של 530 מיליון שקל.

 

 

יצחק תשובה יצחק תשובה צילום: עמית שעל

 

את הרבעון השני סיכמה דלק אנרגיה ברווח נקי של 74 מיליון שקל לעומת 88 מיליון שקל ברבעון המקביל – קיטון של 16%. הירידה ברווח מיוחסת בין היתר להפחתה של 90 מיליון שביצעה החברה בעלויות קידוח דולפין שברישיון חנה, וכן מהמשך התחזקות השקל אל מול הדולר. במהלך הרבעון השלישי, דלק קידוחים צפויה להרוויח 550 מיליון דולר כתוצאה מההנפקה של תמר פטרוליום. חלק ניכר מהסכום צפוי להגיע לכיסי המשקיעים כחלוקת רווחים.

 

במקביל, הוסכם באסיפה כללית של בעלי המניות על מינויו של יובל רכלבסקי כדירקטור חיצוני. רכלבסקי ייכנס לתפקיד לאחר שבתשעת החודשים האחרונים התנהל דירקטוריון דלק אנרגיה ללא דח"צ.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x